Відомий блогер розповів, як в Почаївській лаврі охоче моляться за Путіна і вибірково - за простих людей

15 жовтня, 11:46
Православні
Відомий блогер розповів, як в Почаївській лаврі охоче моляться за Путіна і вибірково - за простих людей - фото 1
Блогер Богдан-Нестор Ліпич, який велосипедом подолав 2400 кілометрів та дістався Парижа, поділився неприємною історією, яка трапилась з ним у мандрівці під час відвідування Почаївської лаври РПЦвУ. Там, попри хрещення у Московському Патріархаті, від нього відмовились прийняти молитовну записку за здоров’я.

Як зазначає Богдан-Нестор Ліпич, почаївського ченця роздратувало лояльне ставлення та повага мандрівника до інших конфесій, повідомляє Релігійна правда.

Відомий блогер розповів, як в Почаївській лаврі охоче моляться за Путіна і вибірково - за простих людей_1

“Будеш у Почаєві, замовиш собі молитву “За здоров’я”, – мовила мені мама. Так і зробив. Підійшов до каси, взяв бланк під назвою “О здравии” та прописав своє ім’я, а також ім’я мами. Вирішив замовити молитву на декілька місяців. Підходжу до каси, подаю лист та у відповідь чую від священнослужителя ряд запитань: “А ви хочете до церкви? Причащаєтесь? Поститесь? Молитесь?”

Це мене завело у ступор. Зі спокійною душею прийшов до храму – і тут на мене налітають. Причому з питаннями, що є абсолютно неетичними.

“Послухайте, я прийшов до вас і даю вам гроші, щоб ви за мене і мою маму молилися. Для чого ці всі питання?” – кажу я.

Після цього питань стало ще більше і наша розмова ледь не переросла в дискусію.

“Та нам не треба ваші гроші. Ви знаєте, що в Україні розкол?” – знову запитав священник.

“Ну я б з вами поспорив”, – кажу я, проте навідріз відмовляюся дискутувати.

“То до якої ви церкви ходите?” – знову запитав священник.

“Послухайте, я хрещений у вашій Церкві. Але поважаю всі релігії, що існують в Україні, адже всі вони ведуть до одного Бога. І можу дозволити собі зайти будь-куди!” – відповідаю я.

“Вибачте, ми не можемо прийняти ваші замовлення”, – під кінець завершує священник на касі.

“Окей, занесу в іншу церкву!” – відповідаю я, виходячи з приміщення.

Ще ніколи візит до храму мене так не засмучував. Оце дожився, вже і молитви тут не приймають! Що за ненависть та неприязнь?!” – написав блогер у своєму дописі.

Тоді мандрівник вирішив провести експеримент та перевірити принциповість монахів Почаївської Лаври, подавши таку ж записку за здоров’я Владіміра Путіна. Записку за здоров’я прийняли охоче.

Відомий блогер розповів, як в Почаївській лаврі охоче моляться за Путіна і вибірково - за простих людей_2

“…під ранок вирішив провести експеримент. Я подумав: “Якщо вони за мене не хочуть молитися, то чи будуть молитися за Путіна?! Цікаво. Адже він точно підпадає під всі їх критерії”. Склав намет – і знову прибув у місто. Заходжу до каси. Знову беру бланк і під словом “О здравии” прописую українськими літерами “Владіміра Путіна”. Оглядаю прайс, де найдешевша молитва на 1 літургію коштує 3 гривні. Та й цього йому забагато! Я просто бажаю, щоб Бог дав Путіну мудрості припинити війну в Україні.

Нарешті настала моя черга. Подаю касиру завернутий бланк. Той розгортає його, читає і… Бачу великі круглі очі священика… Ніяковіння… А потім запитання: “А Путін – то фамілія?”

“Так”, – відповідаю я. “Харашо!”– промовляє священик, забравши гроші та бланк. Більше жодних питань він не ставив.

Я шокований… Та водночас заспокоївся, адже все стало на свої місця”, – написав Богдан-Нестор Ліпич.