Відреставрований старовинний іконостас повернувся у храм на Львівщині

05.08.2020, 12:44
Культура
Відреставрований старовинний іконостас повернувся у храм на Львівщині - фото 1
У селі Чішки, що на території Кутівської сільської ради, відбулося освячення святинь – до місцевого храму св.Пророка Іллі повернули відреставрований старовинний іконостас, який раніше зберігався в монастирі капуцинів, що на території Олеського замку.

Під час перебування УГКЦ в підпіллі парафіяни села побудували капличку на цвинтарі, де відправлялись акафісти, молебні. Люди, які не могли відвідувати Богослужіння на цвинтарі, слухали відправи, які транслювались по “Радіо Ватикан”.

Про це повідомляє Буський медіа портал.

Першим священиком на парафії після легалізації УГКЦ був о. Іван, який став настоятелем монастиря на Тернопільщині. Згодом парафією опікувались: о. Богуслав, о. Петро із с. Пониковиця, о. Мирон із с. Соколівки, о. Кетич, о. Ігор Суходольський, о. Євген Мигаль, який до цього часу трудиться для духовних потреб вірних.

Коли відбувся вихід УГКЦ з підпілля, жодних конфліктів між парафіянами не було. Стараннями людей до храму було повернено частину церковних речей, які радянською владою були перевезені до Львівської картинної галереї. Таким чином церкві був повернений первинний і належний вигляд.

Відреставрований старовинний іконостас повернувся у храм на Львівщині - фото 56512

 

Вивченням обстави церкви Пророка Іллі займались спеціалісти, зокрема і керівник музею Олеський замок, знавець церковного мистецтва та реставратор Борис Шенгера. Їхні дослідження показали, що автором чішецького іконостасу є на той час мало знаний Ілля Копровський (підпис був латиницею Eliasz Koprowski). Подальше дослідження вивело їх аж на Збаражчину, до самого Збаража та села Луб’янки Нижні, де майстри Копровські й працювали. Зокрема працювали у місцевій церкві Покрову Пресвятої Богородиці. Потім виявилося, що вони не лише приймали замовлення на іконостаси, але й займалися різьбою, писали великі полотна для набагато більш репрезентативних храмів, ніж сільські церкви – у експозиції Збаразького замку є кілька їхніх робіт, які виконувалися, напевно, для Збаразького костелу оо. Бернарлинців. Достойне ім’я майстрів Копровських почало виринати з небуття.

Однією із визначних подій в історії парафії с.Чішки було святкування 2002 року 100-річчя храму. Спільну радість із жителями села Чішки розділили священики та вірні із навколишніх сіл. Багато потрудився для храму і колишній парох о.Євген Мигаль. Його стараннями було відновлено пам’ятник на могилі колишнього пароха с. Чішки, виготовлено і встановлено меморіальну таблицю. На даний час парафіяни своїми силами і Божою допомогою далі трудяться над відновленням храму.

Саме о.Євген Мигаль віднайшов стародавній іконостас церкви, що був колись переданий на зберігання у фондосховище Львівської картинної галереї (монастир Капуцинів у смт. Олесько).

Спільними зусиллями громади його відреставрували і повернули до храму.