Created with Sketch.

Відроджуємо традиції: родинна церква

21.08.2012, 15:10

В Україні відроджується стародавня традиція – люди на власні кошти споруджують храми, ставлять каплиці, хрести. Не для передвиборчого «піару» і не для того, щоб похизуватись перед громадою. А тому, що душа просить реальних справ для Бога і людей.

В Україні відроджується стародавня традиція – люди на власні кошти споруджують храми, ставлять каплиці, хрести. Не для передвиборчого «піару» і не для того, щоб похизуватись перед громадою. А тому, що душа просить реальних справ для Бога і людей.

Така маленька церковка збудована на території готелю «Сідус» (с.м.т. Східниця). Про коротку історію цієї церкву розповідають власники готелю, Наталя і Григорій Мацієвські.

Пані Наталя. Минулого року ми були в Унівській прощі. Владика Йосип (Мілян), УГКЦ, підказав нам ідею — побудувати каплицю. Ось так ми і вирішили побудувати каплицю або, якщо вистачить сил і коштів, церковку. І вдалось. Церква названа в честь святого Володимира, присвячена пам’яті нашого сина.Він загинув у 1993 році.

Пан Григорій. Якось напрочуд легко і швидко будувалась наша церковка. Почали будувати в листопаді 2010 року, а вже у квітні 2011 вона стояла.

Кажу майстрам: «Який план у вас або креслення?» А вони мені відповідають: «Дерево саме покаже!» і щось будують-будують. Дивлюсь – файно виходить. Як у карпатських селах оті стародавні церковки. На освячення церкви приїхав владика Йосип (Мілян), який подав нам цю ідею. Освятили – і стали приходити до нашого маленького храму відпочиваючі.

28 липня 2012 року в нас була вже друга річниця. Владика Венедикт був у нас у цей день. Вже другий рік до нас приїжджають монахи, священики. Як правило, більше з Яремчі, з Дори. Але приїжджають і зі Львова, з Києва. А в цьому році була велика служба.

Пані Наталя. Я зрозуміла, будівництво цієї церковки-каплички не лише для нас така відрада душевна. Ми кожного ранку ходимо молитись, вся сім’я моя. Але я зауважила, що дуже багато людей, які приїжджають відпочивати, приходять до нашої церкви. Людина запалить свічечку і молиться. Як каже мій чоловік, він лікує як лікар, а у нашій церковці Господь лікує їх душі.

Було немало випадків, що люди, які ніколи не ходили до церкви, тут у нас, в Східниці, навертаються до Бога. Йдуть до нашої церкви і моляться. Не дивлячись на конфесії. Конфесії мене зовсім не хвилюють. Чому я маю питати людину, якої вона конфесії? Людина приходить, запалить свічечку і молиться.

Цікаво спостерігати за людьми, якіприїжджають зі сходу України. Вони, як губки вбирають все, що стосується Бога. І вони розкривають для себе Божу справу тут у нас.

Я розумію, що недарма ми живемо тут на світі. І я, і моя сім’я, ми дуже любимо нашу церкву. То є для нас така душевна відрада.

Пан Григорій. До нас приїжджають священики, монахи, монахині, правлять службу. Люди йдуть, слухають, приходять до віри.

Пані Наталя. Я намагаюсь зберегти старовинні традиції. Ось святкуємо Спаса. Так ми яблука посвятимо і наших відпочиваючих пригощаємо, медом свяченим також. Дуже добре у нас на Різдво. У нас, на західній Україні, збереглися звичаї і традиції, вертеп, колядки, все інше. А на Великдень також ми йдемо святимо паски. До речі, паски я печу сама, навіть нашим кухарям не довіряю. Важко, в три заміси, але роблю так, як моя мама, бабця. Але то є дуже приємна річ – даєш людині пасочку, освячену в церкві. А вона, може, вперше бачить, що паски вдома печуть. І як печуть? Певно, що з любов’ю і молитвами.

У церкві святого Володимира зберігається красива, велика книга для того, щоб усі бажаючі залишили надписи. А перші сторінки книги заповнені подяками всім тим, хто будував, оздоблював церкву, жертвував кошти, малював ікони, вишивав рушники. Всім тим, хто своєю працею показує людям дорогу до Бога.

Записав Данило ФІЛОНЕНКО

Читайте також