Виготовлену у Фатімі 1919 року скульптуру коронували у Фастові папською короною

14 травня, 10:45
Культура
Виготовлену у Фатімі 1919 року скульптуру коронували у Фастові папською короною - фото 1
12 травня, у переддень річниці Фатімських об’явлень, статуя Богородиці у Фастівському костелі Воздвиження Святого Хреста, отримала папську корону.

Як розповів о. Михайло Романів, директор Центру св. Мартіна при храмі Воздвиження, їх парафіянин Олександр Лисенко на одному з сайтів антикваріату знайшов статую Фатімської Богоматері, — повідомляє CREDO.

"Це дерев’яна статуя 120 см заввишки. Вона походить із самої Фатіми й була виготовлена 1919 року. Це нас дуже зацікавило. Другим важливим моментом було те, що Матір Божа Фатімська саме в контексті війни просила про те, щоб молитися за росію. Це дуже важливо, і я завжди пам’ятав, що жодне інше об’явлення не говорить про росію", — зазначив о. Михайло.

Думка про корони, які благословить Папа, з’явилась у зв’язку з візитом в Україну кардинала Конрада Краєвського після того, як росіяни підірвали ГЕС у Новій Каховці. Місце переказання корони виявилося глибоко символічним: ним став Херсон, куди волонтери фастівського Центру св. Мартіна вирушили з допомогою, щойно місто було звільнене з‑під російської окупації. За кілька днів до коронації о. Михайло Романів знову побував у Херсоні разом із волонтерами.

— Цю корону Папа Франциск поблагословив під час Синоду в 2023 році у присутності нашого єпископа Олександра Язловецького. Він її привіз із Рима до Фастова. Й вона тут чекала, аж поки 12 травня, в переддень Фатімської об’явлень, нею коронували нашу статую Богородиці, — каже о. Романів.

— Це, може, невелика подія у всесвітньому масштабі, але для нас — важлива, бо ми, католики України, багато молимося і просимо про заступництво Пресвятої Діви Марії з Фатіми, просимо про мир для нашої країни і про закінчення цієї війни, — зазначив єпископ єпископ Язловецький, який очолив урочисту Євхаристію у фастівському храмі Воздвиження Святого Хреста.

Під час святкування теж завивали сирени повітряної тривоги. Єпископ сказав, що їхній голос — це знак того, що «диявол навісніє, бо він завжди так реагує, коли ми ввіряємо себе заступництву нашої Матері».

Владика висловив сподівання, що коронування статуї Діви Марії папськими коронами наблизило Україну ще на крок до миру, якого всі так прагнуть, і просив молитися в цьому намірі.

Виготовлену у Фатімі 1919 року скульптуру коронували у Фастові папською короною - фото 134277