Created with Sketch.

Викладач львівського вишу на заклик УГКЦ пожертвував річну зарплату на закупівлю кисневого концентратора

16.11.2021, 15:20

Роман Шмиг,  викладач кафедри будівельних конструкцій Львівського національного аграрного університету,  пожертвував річну зарплату на закупівлю кисневого концентратора, який надають у безоплатну оренду в комісії охорони здоров'я УГКЦ.

Збір коштів оголосили в комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, дуже швидко українці відгукнулися на цю потребу й вдалося придбати три кисневі концентратори та вісім пульсоксиметрів. Не встигли їх розпакувати, як знайшлися хворі, які потребують підтримки дихання вдома. Тож усі апарати вже дійшли до тих, кому така допомога вкрай необхідна, передає "Еспресо.Захід".

"Того дня я часто повертався до допису сестри Севастіяни Карвацької (голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ, – Авт.), яка оголосила збір коштів на кисневі концентратори. Facebook чомусь часто його мені показував. Я ще надсилав його в "приват" багатьом друзям і знайомим. Давно мав ідею зробити щось схоже й приглядався, з ким саме хочу зробити щось добре, бо нині розвелося дуже багато шахраїв, особливо в мережі. Приглядався й до сестри Севастіяни, її проектів і коли повірив, то наважився переслати їй свою річну зарплату голови профспілки університету", – розповів Роман Шмиг.

Викладач і раніше завжди використовував ці гроші на благодійність. Каже, що вона невелика – мінімальна.

"За ці гроші особливо нічого не купиш, мій добробут від цього не зміниться. А комусь можна реально допомогти. Але я вважаю, що мій крок – це крок всього аграрного університету, великого його колективу, від технічного працівника до професора і ректора. Бо зарплата голови профспілки – це внески кожного члена профспілки", – додав викладач.

Чому саме кисневий концентратор? Роман Шмиг каже, що в часи пандемії від ускладнень коронавірусу померло чимало його колег. Із сумом він згадує кожного з них і переконаний, що треба зробити все, щоб рятувати якнайбільше людей. Навколо порятунку треба об’єднувати всі сили.

"Я не зробив нічого такого. На моєму місці так зробив би кожен. Але я думаю, що щось добре треба робити тихенько, але вчасно. Тому давайте я не буду розповідати про себе, а про аграрний університет. Бо аграрний – це завжди про благодійність. І це стосується як нашого капеланства, так і наших викладачів та студентів. Ми тут так влаштовані, що відчуваємо і реагуємо на чужу біду. Чуємо, що треба зібрати для когось речі, то відразу всі долучаємось. Наступного дня наші стільки всього приносять, що в машину не можемо все запакувати... Ми тут так влаштовані, що завжди намагаємося думати не лише про себе, швидко відгукуватися на потребу людей, а не перекладати папірці. Просто прагнемо бути людьми. Зарплата викладачів – не розкіш, але ми вміємо ділитися з іншими тим, що маємо", – каже Роман Шмиг.

Сестра Севастіяна Карвацька повідомила, що кисневий концентратор одразу після доставки передали одній бабусі, яка лежить хвора вдома і дуже потребує підтримки дихання.

Нагадуємо, збір коштів на кисневі концентратори у комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ триває. До неї може долучитися кожен, адже кисневі концентратори потрібні ще багатьом хворим з СOVID-19.

Реквізити для допомоги:

5168 7554 1863 2598 – картка на ім’я Карвацька Іванна (с. Севастіяна)

Або благодійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького

Код ЄДРПОУ 25242419

IBAN UA 40 325365 0000002600906368293 (р/р 2600906368293) в ПАТ "Кредобанк",

МФО 325365

Призначення платежу: "Благодійна допомога на статутну діяльність згідно листа №___ від ____________2020р. Без ПДВ".

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Суспільство ДУМУ "Умма" оголосило великий збір на допомогу для ЗСУ
16 листопада, 12:11
Суспільство «Благодійна цеглинка» для дітей Героїв, - у Гарнізонному храмі Львова запрошують долучитися до акції
16 листопада, 11:28
Суспільство Спільнота святого Егідія Івано-Франківська провела Всесвітній день убогих разом з безхатьками та потребуючими
16 листопада, 10:10