Коли спрацювала сигналізація «Вікна життя», чергова медсестра шпиталю подумала, що це знову цікаві перехожі відкривають дверцята (що трапляється регулярно), проте виявила там залишене немовлятко. За кілька хвилин прибула швидка допомога і працівники міліції. Дівчинка, як було з’ясовано при огляді, віком до 7 днів, цілком здорова, доглянута і в чистих пелюшках. Зараз вона перебуває у Дитячій міській лікарні на вул. Пилипа Орлика.
«Вікно життя», – це спеціальний пункт, де матері можуть анонімно з тих чи інших причин залишати свою новонароджену дитину. У Львові таких пунктів є 2 – на вул. Дж. Вашингтона при пологовому будинку і на вул. Озаркевича при Шпиталеві Шептицького. «Вікно життя» є соціальним меценатським проектом, що реалізовується у Львові за прикладом європейських країн. Такі спецпункти для новонароджених дітей роками успішно працюють у Польщі та Чехії, в Україні – у Львові, Тернополі і віднедавна в Києві.
Місця, де обладнано «Вікна життя», є малолюдними і безпечними для тих, хто боїться публічності при скоєнні такого вчинку. Саме «Вікно життя» – це скляний утеплений бокс, в якому немовля може комфортно перебувати деякий час. Бокс має двоє дверцят – ззовні та зсередини – і "сигналізацію". Щойно зовнішні дверцята відкриваються, до кімнати чергової медсестри подається відповідний сигнал. Біля вікна немає відеокамер, зсередини приміщення ізольовано жалюзями і затемненим склом.
Львів має сумний досвід, коли у листопаді 2009 року, після піврічного існування «Вікна життя» при пологовому будинку на вул. Дж. Вашингтона, новонародженого малюка підкинули в центрі міста, під церкву Св. Юра. Дитина була доношеною і абсолютно здоровою, але помітили її надто пізно – дитя захворіло і померло. Після цього випадку новий пункт "Вікна життя" створили поблизу церкви Юра, ближче до центру міста, у Шпиталі Шептицького.
Статистика стверджує, що кількість відмов від дітей в Україні щороку зменшується. У 2004 році було 1549 відмов, а у 2009 році – 865, від початку 2011 року зафіксували 60 таких випадків.
Начальник Львівської обласної служби у справах неповнолітніх Володимир Лис каже, що нині в області 119 подружніх пар чекають у черзі на усиновлення дитини, і це рекордна за останні роки цифра. Попри те головний лікар Львівського будинку дитини № 1 Алла Лігостаєва зазначає: «В дитячих будинках перебувають близько 3 тисяч сиріт. Більшість із них мають опікунів чи одного з батьків (хоча часто це є недостовірною інформацією, суто «на папері»), – тому складно позбавити батьків чи опікунів прав на дитину, цих дітей не можна усиновлювати і вони на довгі роки залишаються у сиротинцях тоді, коли інші чекають можливості їх усиновити».
«Дуже прикро, що ця дівчинка так розпочинає свій життєвий шлях», – говорить Д.Чайківська, керівник Шпиталю Шептицького. «Але ми сподіваємося, що її доля буде щасливою! Можливо, мама ще повернеться за немовлятком або інша сім’я, якій Бог не дав щастя мати власних дітей, – стане рідною для неї».