Created with Sketch.

Він виліпив, як скульптор, сучасне обличчя УГКЦ, - Патріарх Святослав про Андрея Шептицького

27.09.2020, 12:16

В історії Української Греко-Католицької Церкви митрополит Андрей був не просто визначною особистістю, він став її будівничим.

 

Таку думку висловив Патріарх Святослав у своєму Слові до учасників онлайн-конференції, присвяченій 155-річчю з дня народження праведного митрополита

"Шептицький дав нашій Церкві нові на той час форму та спосіб проповіді Христового Євангелія. Його архипастирська діяльність протягом перших 44 років ХХ ст. заклала фундаментальні засади, котрими до сьогодні керується наша греко-католицька спільнота — духовенство, монашество та миряни. Можна образно сказати, що митрополит створив, виліпив, як скульптор, сучасне обличчя нашої Церкви, її контури, характерні риси, визначив її місію в історії свого народу", - заявив Предстоятель Святослав.

За його словами, завдяки діяльності митрополита Греко-Католицька Церква стала народною Церквою, душею свого народу в багатьох вимірах його буття.

"Саме за його служіння наша Церква проявилася чи не єдиною суспільною інституцією народу, який жив на своїй землі, але в чужих державах. У часи, коли в різних країнах Європи Церква слугувала гвинтиком державного механізму, УГКЦ під проводом Андрея Шептицького не перетворилася на інструмент чужої держави, а стала на бік пригнобленого і дискримінованого люду. Вона підкреслено та переконливо демонструвала свій тісний глибинний зв’язок з українським народом як його мати і вчителька. Часом наша Церква була змушена перебирати окремі функції держави для свого народу, який змагався за свою незалежність", - зазначив першоєрарх.

Патріарх Святослав зауважив, що одна з найважливіших особливостей УГКЦ — це поєднання в її житті двох рівноцінних начал — київського еклезіального коріння та сопричастя з Римським престолом.

"Українська Греко-Католицька Церква саме з часів митрополита Шептицького почала демонструвати світові, що її покликання — служити порозумінню між східним і західним християнством. Плекання митрополитом східної літургійної традиції також мало послужити тому, що УГКЦ зможе зробити свій внесок у світову християнську скарбницю. Його екуменічні ідеї були провісниками тих процесів, що набули визнання після Другого Ватиканського Собору. Митрополит одним із найперших сформулював бачення Православної Церкви як рівноцінної та рівноважливої частини Вселенської Церкви. Ми можемо сперечатися з вузької наукової точки зору, чи був митрополит Шептицький екуменістом у сьогоднішньому розумінні цього терміна. Та, на мою думку, без його провісницьких ідей і дій ми сьогодні, напевно, не дискутували б таких питань", - наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, з 26 до 30 вересня 2020 року в Свято-Успенській Унівській Лаврі проходить міжнародна наукова онлайн-конференція до 155-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Захід проходить під патронатом Глави УГКЦ Святослава.

Сайт конференції:

https://sites.google.com/ucu.edu.ua/sheptytskyi155/?fbclid=IwAR2BpZWunpZ5AeEQg0erORIw1MGwphmwsNAlN_oTXobOwPHVyUk4psLHnXM

Детальна програма:

https://drive.google.com/file/d/1Br9mzSncVxcnw6sDBefygbCAYKExltUE/view?usp=sharing

Англомовна програма:

https://drive.google.com/file/d/1ASMr-CYa_duMdTtCwgKeboEOmvJKNDY_/view?usp=sharing

Читайте також
Католики У Києві розпочалися засідання Постійного Синоду УГКЦ
Вчора, 10:54
Католики «Молитовно супроводжу до вічних осель велику людину і християнина», — Глава УГКЦ про Леоніда Рудницького
Вчора, 09:35
Католики Кардинал Микола Бичок очолив Молебень за мир в Україні у патріаршому соборі Святої Софії в Римі
27 вересня, 08:55
Католики Глава УГКЦ інтронізував нового Тернопільсько-Зборівського митрополита
27 вересня, 18:12