Created with Sketch.

Винахідник у галузі літально-космічних дослідів став почесним доктором Honoris Causa УКУ

10.09.2021, 12:34

Під час святкування Днів УКУ 9 вересня відбулося вручення почесного доктора Honoris Causa Михайлові Яримовичу, винахідникові у галузі літально-космічних дослідів у США, дійсному членові Наукового товариства ім. Шевченка, почесному членові Товариства українських інженерів у Америці.

Церемонію нагородження провели онлайн, повідомляє сайт УКУ.

Відзначаючи вагомий внесок винахідника у космічну галузь, ректор УКУ о. Богдан Прах від імені спільноти вручив йому титул Почесного доктора УКУ.

«Український католицький університет вшановує тих осіб, які в особливий спосіб з честю і гідністю борються за цінності, стають носіями нових ідей і візій, щоб об’єднувати суспільство. Ми шукаємо таких людей як приклад служіння для наших студентів. Серед почесних докторів сьогодні маємо велику честь удостоїти таким званням Михайла Яримовича. Для мене особисто дуже важливим є те, що цей список продовжують люди, якими пишається наша спільнота, ціла Україна і весь науковий світ», – зазначив о. Богдан Прах.

Михайло Яримович подякував за нагороду та зазначив, що він весь час жив з Україною в серці. Цю любов йому передали батьки. За словами Михайла Яримовича, його тато брав участь у визвольних змаганнях, служачи старшиною Української Галицької Армії.

Урочистості з присвоєння звання почесного доктора завершились лекцією, в якій науковець розповів про своє бачення еволюції людини. Він назвав 5 етапів цього шляху: страх, захланність, добродійство, цікавість, віра.

Михайла Яримовича називають українським винахідником, який допоміг Армстронгу ступити на поверхню Місяця. Він почав працювати у Міністерстві оборони США, де брав участь у розробках нових космічних проектів – Space Shuttle і GPS. У 1970-му обіймав посаду директора Дорадчої групи аерокосмічних дослідів та розвитку при НАТО в Парижі, згодом він став головним науковцем Повітряних сил США у Вашингтоні. У 1977-му році Михайло Яримович став віце-президентом з питань космічної та оборонної інженерії протиракетних носіїв у компанії Rockwell International. Свою технічну кар’єру закінчив у 1998 році у фірмі Boeing як віце-президент з міжнародних технологій.

Михайло Яримович також є автором численних праць з аеродинаміки і космічної технології та їхнього практичного застосування. За плідну наукову та організаційну діяльність науковець був неодноразово пошанований американськими урядовими установами, міжнародними організаціями й інституціями аерокосмічного напряму. У 1973 р. був відзначений найвищою нагородою за особливі заслуги на цивільній службі при повітряних військах США.

Читайте також
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Суспільство Цей день – це про нас! Предстоятель ПЦУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи
Вчора, 14:43
Суспільство Під час загальної аудієнції Папа зачитав лист студента з України
10 вересня, 13:01
Суспільство Без Бога ми би не вистояли стільки часу, - єпископ Віталій Кривицький у 1000 день війни
10 вересня, 13:28