Created with Sketch.

Вірменська Апостольська Церква вперше за 500 років хоче відновити канонізацію

13.09.2011, 09:42

У Вірменській Церкві святі визнавалися святими за фактом і історичною пам'яттю про їх духовний подвиг. Спеціальний чин канонізації був відсутній.

Вірменська Апостольська Церква скликала нараду з канонізації 1,5 млн вірмен, які загинули в роки геноциду. Засідання пройшло в кілікійському католікосаті ВАЦ (Ліван) 22-25 серпня, повідомляє прес-канцелярія Першопрестольного Ечміадзіна, пише Благовест-Инфо.

Нарада почалася з ранкової поминальної молитви за жертвами геноциду вірмен в церкві святого великомученика Степаноса (Стефана) в ліванському Антіліасі. ВАЦ вже вчетверте  проводить нараду з питань визнання святими жертв геноциду.

Вірменська Апостольська Церква не зараховувала своїх подвижників до лику святих вже більше 500 років. У Вірменській Церкві святі визнавалися святими за фактом і історичною пам'яттю про їх духовний подвиг. Спеціальний чин канонізації був відсутній. Якщо в Церкві щодо певної людини існувала стійка думка, що вона свята, ця людина такою і вшановувалася.

До числа спільних з іншими Церквами святих у Вірменській Церкви відноситься весь сонм угодників Божих, прославлених до Халкідонського собору 451 року. Одним зі святих, найбільш шанованих у Вірменії і включених в святці Руської Православної Церкви, є Григорій Просвітитель. Перелік офіційно визнаних святих Вірменської Церкви, чиї імена перераховані в календарі і поминаються на богослужіннях, закритий ще в XIV столітті. Останнім був прославлений Григор Татеваці. 

Щоб заповнити історично сформовану прогалину в цьому питанні, Рада поставила чотири питання, отримавши відповіді на які, Вірменська Церква зможе ухвалити рішення про відновлення чину канонізації. У першу чергу Раді належить отримати відповідь на питання про те, як єдина християнська Церква канонізувала своїх святих. Далі належить визначити, які умови необхідні, щоб ВАЦ визнала святих, як і ким здійснювався чин канонізації, і з якої причини ось вже п'ять століть Вірменська Апостольська Церква не канонізувала святих.
 
На нараді обговорювалося і питання спотворення різними ЗМІ питання канонізації в Вірменській Апостольській Церкві. Для усунення помилкових понять Рада має намір надавати по ходу і за результатами наради інформацію. Було підкреслено, що питання канонізації жертв геноциду не політичне, і не може стати приводом для політизації. «Більше 1,5 млн вірмен загинули через свою віру в Христа, і це ключове питання для Вірменської Церкви», – підкреслюється в повідомленні за підсумками Собору.
 
Наступна нарада з питання канонізації в Вірменської Апостольської Церкви пройде 5-10 грудня 2011 року в Ечміадзіні.

Читайте також
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22
Культура У Києві стартує «Різдвяний тиждень»: що, де і коли відбудеться
Сьогодні, 11:10
Культура Перший в Україні «Забіг Звіздарів» зібрав у Львові пів мільйона гривень на потреби ЗСУ
Сьогодні, 10:40