Created with Sketch.

Віру принесли у жертву політиці: У ПЦУ відреагували на циркуляр РПЦ щодо перехрещування "мирян-розкольників"

31.07.2020, 12:47

Керуючий справами Московської Патріархії митрополит Воскресенський Діонісій розіслав у єпархії РПЦ циркулярний лист із вказівками, як приймати мирян із "розколів".

 

Митрополит Російської Церкви, зокрема, рекомендує перехрещувати тих людей, які "не були хрещені в Православній Церкві до того, як вступили у зазначені розкольниці спільноти".

До "розкольницьких спільнот" РПЦ зараховує ПЦУ, УАПЦ, УПЦ КП, а також "різновидності так званої "істинно православної Церкви"".

Щодо католиків та протестантів укладачі списку не видали жодного розпорядження.

Варто також зауважити, що у листі керуючого спрвами Московської Патріархії усі назви вищеперелічених "розкольницьких" Церков написані з малої літери.

Циркулярний лист керуючого справами Московської Патріархії про перехрещення, звісно що, не пройшов непоміченим в Україні.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря), наприклад, назвав практику подвійного уділення Таїнства Хрещення такою, що суперечить євангельському вченню та православному богослів’ю.

"Свого часу в МП не раз намагалися підвести «канонічно-богословську» базу під існуючу практику «перехрещувань», яка КАТЕГОРИЧНО СУПЕРЕЧИТЬ євангельському вченню, православному богослів’ю, канонічному праву, практиці як давньої Церкви, так і нового часу.

Але зрозумівши безперспективність цих намагань, там їх полишили. Зберігши практику без пояснень і документального оформлення, на рівні «отак треба». Бо логіка, яка покладалася в основу проектів, водночас повністю знищувала би всю базу міжхристиянських зв‘язків, до чого провідники МП ще не готові. Бо якщо «украінскіє раскольнікі», на думку МП - «не християни», то як можна водночас християнами визнавати католиків, лютеран чи коптів, коли в другому випадку йдеться про відмінності у догматах?

Але навіщо мучитися над канонами і догматами, якщо можна доручити зразковому випускнику Рязанського духовного училища і заочному студенту Московської академії просто виписати циркуляр?", - написав архиєпископ Євстратій (Зоря) у себе на Фейсбуці.

Священик ПЦУ Андрій Дудченко, аналізучи лист митрополита РПЦ, теж зазначив, що Московська Патріархія зневажила канони та принесла віру у жертву політиці.

"Деякі православні можуть існувати тільки за рахунок заперечення інших християн. Вони називають нас неканонічними, але самі зневажають не тільки стародавні канонічні правила, але навіть Символ віри, в якому сповідують "єдине Хрещення". Так віра приноситься в жертву політиці. Але врешті-решт переможе правда. Примітно, як заради приниження своїх опонентів вони пишуть нашу назву в лапках і з малих літер. Навіть назва нашої країни у них не удостоєно великої", - наголосив священик ПЦУ.

Читайте також
Міжконфесійне Вселенський Патріархат не дасть автокефалію Церкві Північної Македонії, поки вона не визнає ПЦУ, - єрарх Елладської Церкви
31 липня, 15:28
Міжконфесійне У селі Пилипи, що на Хмельниччині, вперше відбулося Богослужіння рідною мовою
31 липня, 11:48
Міжконфесійне Майже щодня до ПЦУ переходить одна релігійна громада, - митрополит Євстратій (Зоря)
31 липня, 14:27
Міжконфесійне Настоятельці жіночого монастиря УПЦ МП довелося виправдовуватися за спільне фото з митрополитом ПЦУ
31 липня, 16:40