Процес виселення із Києво-Печерської лаври представників Української Православної Церкви (Московського Патріархату) може тривати місяцями, до рішення суду.
Про це сказав релігієзнавець, доктор історичних наук Андрій Смирнов в коментарі Укрінформу.
"Цей процес може тривати місяцями. І влада, ухвалюючи політичне рішення, мала б дуже добре прорахувати всі ризики. Тому що є дуже негативна реакція західних медіа, міжнародних організацій, помісних церков щодо подій у лаврі, оскільки вони не знають специфіки українського релігійного життя, і у них складається враження, що є дискримінація УПЦ МП", - сказав Смирнов.
За його словами, УПЦ МП 30 березня не збиралася, і надалі не збирається добровільно залишати приміщення та корпуси Києво-Печерської лаври. Він зазначив, що наразі триватиме судовий процес. І без рішення суду ніхто нікого не виселятиме і не змушуватиме насильно звільняти приміщення лаври.
"Якщо йдеться про доступ до храмів, то має бути рішення суду, і судові виконавці мають забезпечити членам комісії з приймання-передачі державного майна можливість потрапити до тих чи інших об'єктів. Адже ченці Києво-Печерської лаври вже замінили замки у ключових спорудах. Якщо йдеться про виселення ченців із келій, частина з яких зареєстрована за адресою лаври, то вони можуть виїхати або добровільно, або за рішенням суду. Просто так прийти, і силою їх вигнати, чи змусити залишити житлові приміщення неможливо. Бо це незаконно. Для цього треба мати на руках рішення суду, і державна виконавча служба має виконувати це рішення. Знову ж таки, чи вдасться виконати рішення суддів - це вже зовсім інша історія. Бо ж віряни будуть чинити опір", - сказав Смирнов.