Created with Sketch.

Виставка «Образ Святого Духа в іконописі» у Львові представить 28 творів сакрального мистецтва XVII-XXI ст

17.09.2015, 13:03

Палац Потоцьких (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії) 19 вересня презентує виставку «Образ Святого Духа в іконописі». Вона присвячена 320-річному ювілею заснування римо-католицької парафії Зіслання Святого Духа у Кристинополі (Червонограді).

Палац Потоцьких (Червоноградська філія Львівського музею історії релігії) 19 вересня презентує виставку «Образ Святого Духа в іконописі». Вона присвячена 320-річному ювілею заснування римо-католицької парафії Зіслання Святого  Духа у Кристинополі (Червонограді).

Святий Дух – одна з трьох іпостасей Святої Трійці поряд із  Богом-Отцем і Богом-Сином. «Дар Святого Духа виливається на церкву і на кожного з нас, щоб ми могли жити з вірою і милосердям, щоб ми могли сіяти насіння примирення і миру», – наголошував Папа Франциск під час Святої Меси у день урочистості Зіслання Святого Духа, 24 травня 2015 року.

В іконописі – сюжетах Святої Трійці, Хрещення Ісуса Христа, Благовіщення Пресятої Богородиці – Святий Дух зображається у вигляді білого голуба. Друга іпостась Святого Духа – вогненні язики, які зійшли в день П’ятидесятниці.

На виставці «Образ Святого Духа в іконописі» з фондів музею експонуватиметься 28 творів сакрального мистецтва XVII-XXI ст. Це – ікони, скульптура, хоругви, царські врата. Цікавим доповненням стануть 19 фотографій, в яких зафіксовано історію  римсько-католицької парафії Зіслання Святого Духа у Кристинополі (Червонограді). Варто зауважити, що польське населення проживало у Кристинополі від часу заснування міста. Костел Святого Духа, збудований 1695 року, – найдавніша культова споруда. Парафія проіснувала до 1951 року, коли місто увійшло до складу УРСР і  поляки виїхали з Кристинополя. Монастир же і костел почали використовувати як будівлі для складу меблів. 1988 року, в часи «перебудови», зруйноване приміщення влада передала громаді УАПЦ. Святиня стала п’ятикупольним храмом св. Володимира. 13 грудня о. Василій Павелко зареєстрував у Червонограді римо-католицьку парафію Благовіщення Діви Марії. За проектом львівських архітекторів братів Андрія та Володимира Лисаків, 2007 року розпочато будівництво  релігійного комплексу  – нового костелу Зіслання Святого Духа  та Дому опіки над немічними людьми. З 2009 року настоятелем парафії є о. Микола Леськів.

Урочисте відкриття виставки в «Палаці Потоцьких» відбудеться 19 вересня, у суботу, о 15 годині. Серед почесних гостей Мечислав Мокшицький – Архиєпископ Митрополит Львівський РКЦ.

Святковим подарунком стане концертна програма за участі народної капели бандуристів «Дзвіночок» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини м. Львова (керівник Марія Горішна).

 

Читайте також
Суспільство Старший іподиякон УПЦ МП став чемпіоном України з греко-римської боротьби
Сьогодні, 13:01
Суспільство Мати “Привида Києва” стала військовою капеланкою
Сьогодні, 12:40
Католики У Києві відбулася зустріч вищих настоятелів РКЦ в Україні
Сьогодні, 12:03