Україна витратила понад 2,5 млн грн., щоби познайомити Європу зі спадщиною українського скульптора бароко 18 століття Йоана Георга Пінзеля. Про це заявив міністр культури України Михайло Кулиняк.
Всього в Париж наприкінці жовтня відправлено 27 робіт скульптора. Наразі їх розпаковують і проводять монтаж виставки в Луврі. Найбільша скульптура експозиції «Святий Іоанн» (176 см висота, вага 110 кг); найменша - «Святий апостол Іоаким» 72 см заввишки.
«У залі Лувру буде відтворено дух місць, в яких творив Пінзель», - розповів міністр.
Зокрема, з ініціативи французької сторони буде відтворено інтер’єр костелу в селі Годовиця Львівській області.
За словами міністра, на підготовку до виставки виділено 2,5 млн грн., з них майже 1 млн. грн. - бюджетні кошти, пішло на реставраційні та відновлювальні роботи.
Як розповіла директор Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлана Стрельникова, 90% скульптур вимагали відновлення: була пошкоджена поліхромія, дерево перетворилося на губку через шкідників, у багатьох скульптур спиляні кінцівки, деякі фрагменти вставлені не на свої місця.
Всього над скульптурами працювало понад 30 художників-реставраторів, а також хіміки, фізики, екологи та інші фахівці. Найскладніша реставрація проходила над скульптурою «Іоанна Хрестителя».
Виставка робіт Пінзеля у Луврі відбудеться з 21 листопада до 25 лютого 2013 року.
Роботи Пінзеля везе до Лувру заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.
Довідка: Йоан Георг Пінзель - скульптор середини 18 століття, представник пізнього бароко і рококо. Зачинатель Львівської школи скульпторів. Біографічні відомості про майстра відсутні. Його етнічне походження, місце і час народження, а також обставини появи в Галичині та смерті невідомі. У середині 1740-х років він з’явився при дворі магната Миколи Василя Потоцького, який став його головним замовником і патроном. Впродовж 1750-60-х років працював у Львові, Годовиця (тепер Львівська область), Городенці (нині Івано-Франківська область), Монастирську та Бучачі (обидва - сучасна Тернопільська область). Для творів Пінзеля характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.