Визнання ПЦУ – це об'єктивний процес, який спинити не можливо, - Олександр Саган

Визнання ПЦУ – це об'єктивний процес, який спинити не можливо, - Олександр Саган - фото 1
Інші Помісні Православні Церкви мають знайти внутрішній консенсус у питанні визнання ПЦУ. Найголовніше, що маємо робити, - гарно подавати себе, поширювати інформацію про діяльність та об'єктивну історію ПЦУ.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів релігієзнавець Олександр Саган, повідомляє Gazeta.ua.

"Наприклад, у своєму останньому інтерв'ю глава Кіпрської Церкви Архиєпископ Хризостом говорить, що лише недавно дізнався про те, що Московська Патріархія грубо порушила всі приписи Константинопольської Патріархії стосовно Київської митрополії. У 1686 році Вселенська Патріархія погодилась на релігійний протекторат Москви над Києвом. Але тоді висунули дуже чіткі умови. А саме: поминання Вселенського Патріарха, збереження давніх традицій Київської митрополії у тому числі і щодо виборності митрополита тощо. Всі ці факти грубо спотворені московськими істориками. Є навіть версія, що ніби Константинополь просто продав Київську митрополію за 200 червінців", - пояснює експерт.

Нам потрібно велику увагу приділяти поширенню правди та своєї позиції серед представників інших церков, наголошує він.

"Поки що це лишається нашим найбільш слабким місцем на тлі потужного лобізму Російської Церкви. Проте Москва все одно програє, бо визнання ПЦУ – це об'єктивний процес, який спинити не можливо. Адже не визнання ПЦУ з боку більшості Православних Церков, які отримали подібні Томоси від Константинополя, фактично означає заперечення власних автокефалій", - додає релігієзнавець.