Created with Sketch.

Влада виправила помилку до того, як зробити її законом, - духовенство про обмеження виплат одиноким матерям

09.12.2011, 13:20

Представники Українських Церков вітають рішення уряду про відкликання законопроекту про обмеження виплат одиноким батькам на утримання.

Представники Українських Церков вітають рішення уряду про відкликання законопроекту про обмеження виплат одиноким батькам на утримання. Духовенство такий крок вважає перемогою здорового глузду.

«Одиноким матерям, кризовим сім’ям однозначно нині не вижити без допомоги. Хтось обов’язково має їх підтримати - родичі, держава чи то благодійних фондів. Самим їм не під силу прогодувати дітей, одягнути їх та заплатити за житло, адже ціни ростуть з кожним днем», - каже греко-католицький священик, директор київського БФ «Карітас» о. Роман Сиротич.

29 листопада Кабмін, як відомо, запропонував Верховній Раді ввести обмеження виплати допомоги на дітей одиноким матерям залежно від розміру середньомісячного сукупного доходу сім'ї, але 5 грудня законопроект відкликав. Спроба Кабміну ліквідувати виплати викликала протести з боку жінок, які вилилися у пікети в багатьох містах України. Негативно поставилися до урядового проекту і представники Церкви.

Київський «Карітас» своєю допомогою нині охоплює 80 одиноких жінок з дітьми. За словами о. Романа Сиротича, таких жінок у столиці є більше, однак їхній фонд не має змоги усіх підтримати. Найбільше ці люди мають проблеми з оплатою комунальних послуг.

«Київ місто багате, але мешкати у ньому дорого. Тому тут є чимало бідних людей. У провінції незаможні люди можуть хоч городи обробляти і з цього жити, а тут такої можливості немає. Продукти тут дорожчі, ніж в інших містах України», - наголосив священик УГКЦ.

Відкликання урядового законопроекту в УПЦ (МП) теж вважають позитивним кроком. Як заявив РІСУ представник Української Православної Церкви з соціальних питань при Уповноваженому Президентом з прав дитини о. Олег Мельничук, влада виправила помилку до того, як зробити її законом.

«Відкликання даного законопроекту, безсумнівно є позитивним кроком, адже сама ідея експерименту над інститутом сім’ї є програшною як в теперішній момент, так і в довгостроковій перспективі. Даний законопроект не вносив жодних позитивних змін у загальну концепцію політики держави щодо сім’ї, а лише переслідував ціль зменшення видатків за будь-яку ціну.»

О. Олег відзначив, що за сучасного стану справ із виплатами в будь-якій сфері, система визначення матеріального стану сім’ї просто виглядає утопічною, «адже виникає питання: За якими критеріями робити такі обрахунки і чи взагалі можливо адекватно зробити таку справу за допомогою нашого бюрократичного апарату?».

«Я дуже хочу, аби закони приймались не з метою забрати щось у сім’ї, а навпаки допомагали українським сім’ям ставати міцнішими, в тому числі і в економічному плані. Тим більше, коли це стосується неповних сімей, де діти виховуються або з батьком або з матір’ю», - підкреслив священик УПЦ (МП).

Читайте також
Суспільство У Польщі відлили дзвони для холодноярського козацького храму
Сьогодні, 16:21
Суспільство У Черкасах суд на митрополитом УПЦ МП Феодосієм перенесли через повітряну тривогу
Сьогодні, 15:53
Світові Колишній рабин Москви закликав світ засудити антисемітську заяву Путіна
Сьогодні, 14:34
Міжконфесійне Юраш: Зустріч Предстоятеля ПЦУ з Папою - важливе продовження визнання Української Церкви
Сьогодні, 13:59