Владика Філарет чекає на автокефалію з Москви, - речник ПЦУ

Владика Філарет чекає на автокефалію з Москви, - речник ПЦУ - фото 1
Почесний Патріарх Філарет чекає на дарування автокефалії від Московського Патріархату. Він хоче очолити її і бути Патріархом, а будь-які спроби пояснити йому помилковість таких тверджень не мають успіху.

Таку думку висловив речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) в коментарях під своїм дописом у Facebook, пише NEWS UA.

Філарет «… впевнений, що ближчим часом Москва “дасть справжню автокефалію УПЦ” (УПЦ МП, – ред.) і він, Патріарх Філарет, буде “Патріархом цієї справжньої автокефальної Церкви”. І тому треба лише “дочекатися” і “не поступатися”», – написав владика Євстратій.

За словами архиєпископа Євстратія, московські посіпаки переконали Філарета у тому, що йому самому було би приємним – і він в це сам повірив.
«А будь-які спроби пояснити, що ці ідеї є цілковитий абсурд – просто ігноруються. “Ви нічого не розумієте… У Вас немає досвіду…”».

Крім того, архиєпископ Єстратій заявив, що Почесний Патріарх Філарет хотів отримати задоволення апеляції (зняття анафеми від РПЦ та Томос), а що і як буде далі – його, як виявилося, не турбувало.

Владика Філарет чекає на автокефалію з Москви, - речник ПЦУ - фото 64905

 

«Тобто, всі проблеми, які у зв‘язку з цими актами мав і має Вселенський Патріарх, всі напади Москви – це “його проблеми”. “Отримаємо Томос – поставимо крапку” – оце слова Патріарха Філарета. А як втілити все в життя у стосунках з рештою Церков – “не його проблема», – написав архиєпископ ПЦУ, назвавши це «неприглядною позицією».

«Він мав всі можливості бути справді Почесним Патріархом, не очолювати Церкву формально, але бути старцем-наставником, до авторитетної думки якого всі прислухаються. А він вирішив, що головне – це керівна посада, що Томос і рішення Собору треба просто викинути в сміття, а слухати лише його. “Доки я живий – слухайте мене, а далі робіть, що хочете” – теж його слова. Тобто він розколе заново Церкву, розсваритися з Константинополем заради куколя (головного убору Патріархів, – прим. ред.) і того, щоби «померти Патріархом», а далі вже всі ви розгрібайте завали після такої діяльності», – пісумував речник ПЦУ архиєпископ Євстратій.

Він пояснив, що Філарет не міг очолювати новостворену Церкву, бо тоді б жодна Церква не визнала ПЦУ: «… під час візитів делегації Вселенського Патріарха до Предстоятелів всі Помісні Церкви заявили, що вони в жодному разі не визнають Томос про автокефалію, якщо Помісну Церкву очолюватиме Патріарх Філарет».