Created with Sketch.

Владика Філарет: Співпраця з КДБ – не гріх

02.07.2019, 09:57

Почесний Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет не вважає співпрацю з КДБ гріхом.

Почесний Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет не вважає співпрацю з КДБ гріхом.

Про це повідомляє "Газета.ua".

"Це не є гріх. Бо Христос сказав: "Віддавайте кесарю кесареве, а боже – Богові". Якщо Господь радянську безбожну владу допустив, то треба жити в умовах цієї безбожної влади… Апостол Павло каже: "Владу слухайте і виконуйте". То і ми, живучи в умовах Радянського Союзу, виконували закони радянської влади, але віру не продавали. Коли стосувалося віри, то йшли і в Сибір, і на Біломорський канал, і на Соловки, і розстрілювали", – сказав владика Філарет на телеканалі ZIK.

Почесний Патріарх пригадав, як його ледь не розстріляли за відмову відкрити таємницю сповіді.

"Я сказав: "Можете розстріляти, я цього не боюся. Для мене немає значення, чи я помру зараз, чи буду жити довго". Вимагали того, що я не хотів робити. Я на це не погодився. І не тільки я, а багато єпископів і духовенства чинили так, тобто, не віддавали кесарю боже", – сказав Філарет.

 

Читайте також
Культура Церковний календар, 24 червня. Різдво Івана Хрестителя
Вчора, 18:35
Суспільство Росія підживлює національний егоїзм у різних країнах Європи, - Глава УГКЦ
Вчора, 16:09
Світові Ураган зірвав купол із хрестом з історичного храму у Челябінській області
Вчора, 15:07
Католики Ювілей візиту Папи Івана Павла ІІ у Львові вшанують молитовними чуваннями молоді
Вчора, 14:28