• Головна
  • Новини
  • Владика УГКЦ, що побував у зоні АТО, вражений мужністю воїнів та капеланів...

Владика УГКЦ, що побував у зоні АТО, вражений мужністю воїнів та капеланів

19.08.2015, 10:16
Владика УГКЦ, що побував у зоні АТО, вражений мужністю воїнів та капеланів - фото 1
Поділився своїми враженнями від відвідин зони АТО владика Борис (Гудзяк), Єпарх єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, Президент УКУ.

Поділився своїми враженнями від відвідин зони АТО владика Борис (Ґудзяк), Єпарх єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, Президент УКУ, у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ.

«Вражає велика мужність наших воїнів і волонтерів, які в такому молодому віці покидають свої родини, щоб служити на передовій. Я до сліз зворушений свідченнями багатьох солдатів і капеланів. Вони кажуть, що забезпечення української армії покращилося, бойова готовність – зростає. Хочу зауважити, що присутність капелана там надзвичайно важлива. Про це мені казали самі командири», – говорить єпископ.

Борис_в_АТО_1.jpg

За його словами, присутність там священика важливіша за слова чи дії: «Це дає їм натхнення. Бо ж священик скеровує погляд, думку та душу до священного».

На його думку, кожен священик, який проведе навіть незначний час на фронті, не лише ділиться Божою благодаттю, а й сам проходить глибокий духовний шлях. «Присутність душпастиря на війні збагачує і його, як і кожного, який бачить межу добра і зла», - підкреслив єрарх.

Владика Борис переконаний, що війна нагадує про життєві пріоритети і ставить на своє місце житейські дрібниці: «Честь тим священикам, які вже були там із воїнами. Я вражений прикладом о. Богдана Вихора, який покинув парафію, дружину і п’ятеро дітей, щоб бути на передовій. Інший же, о. Тарас Коцюба, уже четвертий раз відбуває капеланську ротацію. Їхній приклад кличе нас усіх. Капеланів тут було близько сотні, але ж священиків в УГКЦ є три тисячі! До служіння нашим воїнам та збагачення власного духовного життя виразно кличе нас Господь!» Як сказав єпископ, Україна стала епіцентром глобальних випробувань, а війна на Сході – його ядром.

Борис_в_АТО_2.jpg

«Праця всіх капеланів – гордість нашої Церкви. Ми повинні розуміти, що вони не можуть за нас зробити те, до чого ми покликані. Тому варто задуматися, як душпастирям долучитися до цього виняткового служіння», - зазначив він.

Єпископ додав, що українські солдати просили передати всій Україні і світу, що вони вдячні за моральну підтримку та матеріальну солідарність парафій, душпастирів, монахів і вірних, які щедро жертвують на боротьбу правди проти неправди.

«Запевняли вони, що стоятимуть до кінця. Просили не розчаровуватися і не нарікати. Казали, що не відступлять ні клаптика української землі. Вони жертвують і ризикують усім. А чим готові пожертвувати ми?» - запитав на завершення владика Борис.

За словами о. Любомира Яворського, який супроводжував владику Бориса, вони відвідали п'ятьох капеланів, усього ж на ротації перебуває 17 капеланів УГКЦ.