• Головна
  • Новини
  • Владики УГКЦ беруть участь у зустрічі греко-католицьких єпископів Європи...

Владики УГКЦ беруть участь у зустрічі греко-католицьких єпископів Європи

18.10.2013, 09:36
Владики УГКЦ беруть участь у зустрічі греко-католицьких єпископів Європи - фото 1
У цьому заході беруть участь єпископи УГКЦ з України, Польщі, Великобританії, Франції, Німеччини та Італії.До Словаччини також прибув Патріарх Святослав, Глава УГКЦ.

17 - 20 жовтня в словацькому м. Кошице – культурній столиці Європи 2013 – відбувається щорічна зустріч греко-католицьких єпископів Європи. Цьогоріч вона приурочена до 1150-річчя прибуття святих Кирила і Мефодія на слов'янські землі.

У цьому заході беруть участь єпископи УГКЦ з України, Польщі, Великобританії, Франції, Німеччини та Італії. До Словаччини також прибув Патріарх Святослав, Глава УГКЦ.

sxidni_epyskopy.jpg

У Кошице єпископи, що представляють 14 помісних Католицьких Церков східного обряду, обговорюють тему культурної євангелізації та роздумують над місією святих Кирила і Мефодія з історіографічної точки зору, а також над проблемами, з якими зіштовхується Церква сьогодні.

Серед доповідачів зустрічі: владика Йозеф (Томко), словацький Куріальний єпископ, почесний префект Конгрегації євангелізації народів; владика Циріл (Василь), словацький архиєпископ, секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков; владика Дімітріос (Салахас), Екзарх для греко-католиків Греції.

«Мета зустрічі католицьких єпископів східного обряду полягає в тому, щоб обговорити проблеми, які слід вирішувати в наших Церквах на локальному рівні, − прокоментував владика Мілан (Хаутур), єпархіальний єпископ Кошице. – Тисячостоп’ятдесятиріччя євангелізаційних місій святих Кирила і Мефодія до слов'янських народів і Великої Моравії спонукає нас задуматися (у контексті Року віри) над питанням євангелізації сучасної культури та інкультурації Євангелія, починаючи з нашої церковної, літургійної та культурної дійсності». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

(Світлина з архіву УГКЦ)