В Апостольському екзархаті для українців у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, в греко-католицькому соборі Св. Володимира у Парижі, 17 листопада відбулася Літургія і панахида за покійним єпископом Михаїлом (Гринчишиним). Її очолив Апостольський Екзарх Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ владика Борис(Ґудзяк).
Як повідомили в екзархаті, у Літургії та поминальних урочистостях взяли участь Папський нунцій архиєпископ Луїджі Вентура, шість єпископів і 30 священиків і дияконів з УГКЦ, РКЦ, Меклхітської, Вірменської, Маронітської, Коптської Церков, сявщеник Української Автокефальної Православної Церкви.
Владиці Борису (Ґудзяку) співслужили єпископи: Гліб (Лончина), Апостольський Екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Ірландії; Петро (Kрик), Апостольський Екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії УГКЦ; Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії владика Юрій (Джуджар); Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський УГКЦ; Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів УГКЦ.
Листи-співчуття надійшли від Папи Бенедикта XVI, Патріарха Святослава (Шевчука), архиєпископа Парижа кардинала Вен-Труа, від численних єрархів в Європі і Північній Америці, від дипломатів, а також представників місцевих органів влади, лідерів громадських, наукових та культурних установ.
Згідно з волею померлого, екзарх буде похований зі своїми побратимами редемптористами на кладовищі Святого Сімейства у Вінніпезі, Канада в п'ятницю, 23 листопада.
Єпископ Михаїл, який 12 листопада на 84 році життя відійшов до вічності після тривалої хвороби, служив Апостольським Екзархом Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ протягом майже тридцяти років.
Як згадує Апостольський Екзарх Франції, Бельгії, Швейцарії і країн Бенелюксу УГКЦ владика Борис (Ґудзяк), єпископ Михаїл був людиною молитви і надзвичайної скромності. Він сприяв розвитку відносин з академічним світом, переступивши етнічні і конфесійні відмінності. Все своє життя в діаспорі та в Україні владика Михаїл прагнув до публікації та популяризації спадщини Митрополита Андрея Шептицького.