Created with Sketch.

Волинська рада Церков наполягає на введенні «Християнської етики» у школах

09.12.2014, 14:56

Курси духовно-морального спрямування у навчальних закладах Волині, а саме навчальний предмет «Християнська етика», необхідно впровадити в освітню систему на Волині як факультативний курс, - переконані у Волинській раді Церков.

Курси духовно-морального спрямування у навчальних закладах Волині, а саме навчальний предмет «Християнська етика», необхідно впровадити в освітню систему на Волині як факультативний курс, - переконані у Волинській раді Церков.

Про це йшлося під час засідання координаційного комітету Волинської ради церков у приміщенні Волинської ОДА 8 грудня.

Вивчення цього предмету позбавить школярів багатьох психологічних проблем та поліпшить їхні релігійно-християнські знання.

Доцент Луцького національного технічного університету, голова ВОГО «Християнський рух за життя» Антоніна Євтодюк розповіла, що вперше в цьому році Волинська обласна рада проголосувала одноголосно за те, що з 1 по 11 клас у волинських школах за бажанням батьків цей предмет може викладатися. 

«Так, як, скажімо, на Галичині. На Галичині з 1 вересня 2014 предмет «Християнська етика» запровадили не лише у школах, а й навіть дитячих садках», - підкреслила Євтодюк.

Вона зазначила, що всі традиційнів релігійні конфесії на спільних засіданнях Всеукраїнської ради церков та Міністерства освіти зазначають, що вивчення цього предмету потрібне.

Антоніна Євтодюк навела приклад з розповіді клінічного психолога Олени Звєрєвої, де йшлося про випадки невчиненого дітьми суїциду, серед причин якого – відсутність уваги, розірвані лесбійські та гомосексуальні зв’язки.

За її словами, члени координаційного комітету спілкувалися з начальником управління освіти і науки ОДА Валентиною Загревою та просили її в контексті війни та Революції гідності попрацювати з директорами волинських шкіл.

«Знаєте, мені стає смішно, коли наші чиновники говорять, що наші діти інформаційно перенасичені. Я теж мама. Я бачу, що мій син робить, коли приходить додому, - вмикає комп’ютер і грає якусь гру. Чим зумовлена така наша тривога? Сьогодні ми бачимо, що наше суспільство змінюється, і воно буде змінюватися далі. Це болить. І наші діти не оперують дефініцією гріха», - додала Євтодюк.

Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик зауважив, що не хотів би акцентувати увагу на тому, які кроки робить обласна рада для того, щоб «нести духовість та християнську етику в дитячі серця».

«Ми підготуємо лист до членів бюджетної комісії, щоб наступного року на підтримку принаймні Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти була закладена необхідна сума, аби методичну літературу видати, аби зробити все хоча б по мінімуму. Найголовніше, що зараз потрібно, - це політична воля та бажання», - каже Олександр Пирожик.

За словами керівника інформаційно-видавничого відділу Волинської єпархії УПЦ КП Віталія Собка, якщо проаналізувати дослідження між духовністю регіонів, то можна встановити чіткий взаємозв’язок між тим, що відбувається в політиці чи економіці.

«Я б хотів звернути увагу на ту користь, яка буде відчутна, якщо ми будемо збільшувати кількість годин вивчення предмету», - каже Віталій Собко.

Віталій Собко зауважив, що часто чув від управлінців, що предмет не вивчається, бо, мовляв, не мають такого бажання батьки школярів або в одному класі навчаються діти різних релігій.

Він підкреслив, що курсом «Християнської етики» для релігійних конфесій ніхто привілеїв не робитиме, адже це не церковний і не конфесійний курс.

«Це ті базові основи, які мають знати не лише християни, а й атеїсти чи представники інших релігій», - додав Собко. Про це повідомляє ВолиньPost.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08