У Києві у приміщенні Патріаршої Курії УГКЦ з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння відбулась щорічна зустріч волонтерів Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.
Учасники підсумували минулорічну діяльність і представити нові можливості волонтерського служіння. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Як зазначалося, впродовж року пенетенціарні устави були зачинені для волонтерів. Це пов'язано з карантинними обмеженнями. Проте вони не зупинили душпастирську опіку у цих установах України.
Волонтери піклувалися про потреби ув'язнених жінок, особливо жінок з дітьми до 3-х років. Відбувалися відео-конференції для дистанційного навчання волонтерів, організовувалися доброчинні збірки з метою підтримки календарних подій (Великодній і Спасівський кошики в'язням, Козацький гарт), для підготовки виставки-конкурсу образотворчого мистецтва в'язнів "Покликані до свободи". Відбувалися регулярні зустрічі в Zoom з вихованцями Ковельської і Кременчуцької колоній для неповнолітніх з волонтерами-студентами за сприянням керівника Центру Академічного душпастирства о. Ярослава Павлюка.
До зустрічі у Києві змогли дистанційно доєднатися через Zoom зв'язок волонтери з Львівщини, Тернопільшині та Івано-Франківська.
Керівник Відділу душпастирства УГКЦ у пенітенціарній системі України Костянтин Пантелей прочитав Звернення владики Михаїла Колтуна з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння.
Під час зустрічі волонтери озвучили можливості та напрямки служіння, які могли би бути цікавими максимальному числу вірян, що шукають себе у різних церковних ініціативах:
- підтримка жертв злочинів та їхніх родин;
- участь у волонтерстві пробації;
- дні духовного відновлення для пенітенціарних службовців та їх родин;
- листування з в'язнями;
- участь у програмах реінтеграції в'язнів.
На завершення зустрічі волонтери завітали до галереї Патріаршого собору Воскресіння Христового, щоб написати відгуки авторам творів експозиції "Покликані до свободи".