Волонтери зі Львівщини рятують церкву XVII століття

29.01.2023, 16:54
Культура
Волонтери зі Львівщини рятують церкву XVII століття - фото 1
У селі Кугаїв, що на Львівщині, волонтери рятують дерев’яну церкву.

Джерело: Zemliak.com

Найдавніша згадка про храм датується XVII століттям. Зараз церква нахилилася, частина балок зігнила. Про це ідеться у сюжеті Суспільного.

«Орієнтовно в 2011 році, коли була котрась із чергових пожеж на котрійсь із дерев’яних церков і була ідея встановлення протизламної і протипожежної сигналізації», — розповідає Андрій Салюк, голова Львівського осередку товариства охорони пам’яток.

Саме у 2011 році поміж інших церков Андрій Салюк помітив цю, тоді занедбану дерев’яну церкву у селі Кугаїв, що неподалік Львова. Тоді й виникла ідея відреставрувати храм. Спочатку церкву накрили спеціальною плівкою, що не пропускає вологу.

«Ми накрили в надії, що за зиму 2013/2014 років, ми проведемо якісь акції, благодійні аукціони, домовився з Піккардійською терцією про концерти для збору коштів на реставрацію цієї церкви, який був початок 2014 року знаємо, а вже весною 2014 року почалася війна і це все відклалося на невизначений термін», — каже Андрій Салюк.

Два роки тому церква нахилилася, реставратори її укріпили та вирівняли, та храм потребує комплексної реставрації. За підрахунками Андрія Салюка, аби відреставрувати храм, не враховуючи іконостас, потрібно близько п’ятисот тисяч гривень. Щоб зібрати на це гроші у храмі організувати мистецький проект.\