Волонтерський центр УКУ для допомоги ЗСУ і людям у прифронтових зонах направив вже 4,58 млн доларів

05.12.2022, 14:00
Католики
Волонтерський центр УКУ для допомоги ЗСУ і людям у прифронтових зонах направив вже 4,58 млн доларів - фото 1
Сьогодні День волонтера. Центр волонтерства Українського католицького унівнрситету для допомоги ЗСУ і людям у прифронтових зонах за 8 місяців повномасштабної війни зібрав 4,58 млн доларів.

Про це оголосили 5 грудня під час вечора благодійності в Києві на підтримку Українського католицького університету. Понад 20 мільйонів гривень задекларували друзі УКУ під час цієї події, інформує пресцентр УКУ.

Цьогоріч, повідомляють в УКУ, збирали кошти на три головні цілі:

Заснування іменних стипендій. Викладачі УКУ тримають інтелектуальний фронт, формують талановиту молодь, виховують майбутніх лідерів, котрі стануть змінотворцями оновленої України.

Волонтерство і допомога ЗСУ:

Кошти волонтерський центр УКУ скерував на закупівлю медичних товарів, підтримку військових госпіталів, допомогу переселенцям, купівлю захисного та безпекового обладнання для наших воїнів, доставку продуктів у прифронтові і звільнені території.

"УКУ став волонтерським хабом, де взаємодіють благодійні організації з усього світу. Мережа налічує понад 20 тис. благодійників і вдалося налагодити ефективні ланцюжки постачання допомоги у найвіддаленіші куточки України. "УКУ довіряють, бо ми дієво допомагаємо тим, хто в потребі", - наголошують у Волонтерскому центрі.

Сталий фонд у пам'ять про Героїв:

У складі Збройних Сил нині воюють 18 студентів, 12 працівників й викладачів, близько 30 випускників УКУ.

"На жаль, 12 Героїв з нашої спільноти заплатили найбільшу ціну за нашу свободу – свої життя. Щоб увіковічити пам’ять про Воїнів, університет заснував два іменних стипендіальних фонди: на честь випускника УКУ Артема Димида та студента Бізнес-школи УКУ Олега Воробйова. Наша мета – сформувати сталий фонд, який генеруватиме прибуток, і дасть можливість щороку покривати навчання для студентів", - повідомляють в УКУ.

"Український католицький університет, як і всі нині, проходить досить важко цю повномасштабну війну. Але з іншого боку, ми хочемо цей досвід переживати та осмислювати спільно, давати надію, робити все по максимуму, аби бути воїнами на своїх фронтах. УКУ вдалося зберегти навчальний процес наживо, і це велике досягнення сьогодні. Наша місія — бути разом, вчити, любити один одного, давати надію іншим", — зазначив ректор о. Богдан Прах.

Волонтерський центр УКУ для допомоги ЗСУ і людям у прифронтових зонах направив вже 4,58 млн доларів - фото 104089

За словами митрополита Бориса Ґудзяка, президента УКУ, перемога може бути лише у правді, а правда вимагає справедливості:

"Перемога може бути лише у правді, а правда вимагає справедливості. Заради цієї справедливості українці ідуть на велику жертву. Але вони змінюють історію. Змінюють світ. Ми з вами не сумніваємося, що Божа правда переможе. Дякую вам за свічення, солідарність і певність, що ми це випробування пройдемо і станемо гідними членами нової Європи, де українці вже не прохачі, а донори змістів, стилю, правди. Нині спільнота УКУ, яку ви так щедро підтримуєте, дає нові сенси, стиль, свідчення".

В УКУ наголошують: "Зараз зусилля кожного направленні на підтримку військових, та мусимо подбати і про майбутнє, про відбудову України, яка не можлива без якісної освіти. Дякуємо нашим друзям, які попри виклики сьогодення прийшли в цей вечір підтримати УКУ, талановиту українську молодь та волонтерські ініціативи нашого університету".