Вперше після пожежі в соборі Нотр-Дам в Парижі заспіває церковний хор

05.12.2020, 10:25
Культура
Вперше після пожежі в соборі Нотр-Дам в Парижі заспіває церковний хор - фото 1
24 грудня, напередодні Різдва, в соборі Паризької Богоматері, що сильно постраждав від пожежі півтора роки тому, відбудеться концерт. Після довгої перерви тут буде співати соборний хор.

На концерті виступлять 20 співаків, два соліста і органіст. Виступ церковних музикантів буде транслюватися по телебаченню у відповідності зі строгими правилами, введеними на час пандемії, повідомляє invictory.com з посиланням на sib-catholic.ru.

Для хору собору Нотр-Дам, який довгий час був змушений співати в інших церквах, це буде перший спільний виступ в стінах рідного храму після руйнівної пожежі.

У соборі вже служилися Меси, правда поки без участі віруючих. Одне з таких Богослужінь пройшло в тому числі на Великдень.

Традиційна Меса Навечір'я Різдва служилась торік під куполом цирку в Булонском лісі на заході Парижа. Оскільки головний орган собору зараз перебуває на ремонті, для різдвяного Богослужіння був орендований невеликий інструмент.

Минулого тижня завершився важливий етап захисту 850-річного готичного собору. Уже повністю розібрані 200-тонні ліса на даху, які були встановлені ще до пожежі для реконструкції шпиля Нотр-Дама. Під час пожежі і сам шпиль, і інші частини даху обвалилися на землю, а ліси частково розплавилися. Тому пізніше довелося звести нові, щоб можна було розрізати останки деформованого каркасу на частини.

З початку червня демонтовано 40 000 окремих частин лісів на висоті до 40 метрів. За словами будівельної компанії, тепер небезпека обвалення зникла.
Під час пожежі, що спалахнула на даху Нотр-Дама 15 квітня 2019 року, вогонь охопив частину даху, зруйнував шпиль і частину зводу.

Тепер же, за проектом реконструкції, все повинно бути відновлено відповідно до історичного вигляду храму, і, за словами президента Франції Еммануеля Макрона, це станеться до літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.