Created with Sketch.

ВРУ ухвалила закон “Про корінні народи України”, в РПЦ обурені, бо росіян там немає

02.07.2021, 11:07

Верховна Рада ухвалила 1 липня закон “Про корінні народи України”, ініційований Президентом Володимиром Зеленським. Відповідне рішення підтримали 325 народних депутатів. Законом пропонується встановити, що корінними народами України є кримські татари, караїми, кримчаки.

Верховна Рада ухвалила 1 липня закон “Про корінні народи України”, ініційований Президентом Володимиром Зеленським. Відповідне рішення підтримали 325 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Так, згідно із законом, поняття "корінний народ України" визначається як “автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України”.

Згідно із положеннями законодавчого акта, корінні народи України та їх представники мають право, колективно та індивідуально, на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами, визначеними у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Загальній декларації прав людини, Декларації ООН про права корінних народів та в міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, а також передбаченими у Конституції та законах України.

Законом визначаються гарантії щодо правового захисту від будь-яких дій, направлених на позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей; виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання в будь-якій формі; примусову асиміляцію або примусову інтеграцію в будь-якій формі; заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, направленої проти корінних народів України. Ухваленим документом гарантуються культурні, освітні, мовні та інформаційні права корінних народів України, права корінних народів України на сталий розвиток.

У Російській Православній Церкві висловили обурення законом про корінні народи України, передусім тим фактом, що росіяни не внесені до переліку “корінних”.

З цього приводу висловився голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон на телеканалі "Росія 24". "Це удар передусім по російськомовному населенню", - заявив він.

“Якщо державний лідер хоче в своїй країні зберегти стабільність, якщо він хоче, щоб кожен житель цієї країни почувався її повноцінним громадянином, то не повинно бути поділу на корінні і некорінні народи. Я не беруся судити про ту політичну кон’юнктуру, яка призвела до цього рішення. Я, на жаль, вже багато років не можу в’їхати в Україну і зустрітися з близькими для мене людьми, яких там багато. Але я уявляю собі, наприклад, якби російський лідер захотів би поділити народи, які населяють Росію, на корінні і некорінні, до чого б це призвело – до розпаду країни”, – зазначив Алфеєв.

“Неможливо робити заяви про збереження цілісності держави та одночасно ділити громадян на корінні і некорінні народи. Звичайно, це удар, спрямований перш за все по російськомовному населенню України. Відповідно, цей удар спрямований по Донбасу, по багатьом людям, які говорять російською мовою, але при цьому є патріотами своєї країни, громадянами своєї країни, мають українські паспорти. Виявляється, українській владі ці люди не потрібні. Я не уявляю собі, як можливо і те, і інше: і зберігати цілісність держави, і при цьому ділити людей на громадян першого сорту і другого сорту”, – сказав Іларіон.

“Ми знаємо, що існувала Київська Русь, що Київ був столицею єдиної російської держави. Тоді не було ніякої України – це був єдиний народ. Поступово з століттями склалася та національна самоідентичність українського народу, яка врешті-решт призвела до створення незалежної держави України. Ми не заперечуємо право українського народу мати свою державу, жити в своїх державних кордонах, але не можна ж переписувати історію. Не можна робити вигляд, що не існувало Київської Русі або що Київ не був столицею єдиної російської держави”, – обурюється представник РПЦ.

Читайте також
Держава Апеляційний суд залишив у власності держави Свято-Духівський монастир Почаївської лаври
02 липня, 09:20
Держава Громадські організації зможуть брати участь в охороні культурної спадщини, – ВРУ ухвалила закон
02 липня, 10:00
Держава Президент підписав закони про духовну незалежність України
02 липня, 09:36
Держава Стефанчук підписав закон про заборону російської Церкви в Україні
02 липня, 09:18