Created with Sketch.

ВРУ повертає на голосування скандальний законопроєкт №0931, який обмежує свободу слова та віросповідання

05.09.2020, 12:44

В порядок денний осінньої сесії Верховна Рада внесла законопроєкт №0931, який обмежує свободу слова та віросповідання (у редакції 2-го читання, де не враховані поправки релігійної спільноти).

Про це 2 вересня повідомив сайт "Всеукраїнський Собор".

Завдяки активності Церков на попередній сесії за цей законопроєкт не голосували, однак через тиск ліберальних сил, проєкт закону №0931 знову стоїть в порядку денному.

Як повідомляє Всеукраїнський Собор, викликає хвилювання те, що цей законопроєкт внесли (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69760) до розділу Постанови – Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не до розділу Питання, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії, хоча

Голова профільного комітету та керівництво Верховної Ради зазначали, що цей законопроєкт буде доопрацьовано за участю релігійних організацій і лише тоді його винесуть на голосування.

Як йдеться у повідомленні, якщо Верховна Рада ухвалить цей закон, на країну чекає значна загроза для свободи віросповідання і свободи слова.

Парламент у вересні планує голосувати за законопроєкт «Про медіа» Верховна Рада проголосувала, аби розглянути в другому читанні законопроект 0931 без консультацій з Церквами.

Варто зазначити, що пройшло близько 8 місяців після мирної акції біля Верховної Ради України та під Офісом Президента України, під час якої Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що «Законопроєкт №0931 зняли з порядку денного…» та наголосив на співпраці з Радою Церков щодо даного питання.
Однак у вересні 2020 року цей проєкт знову внесений до порядку денного у проєкті порядку денного.

Чому законопроєкт 0931 є небезпечним для віруючих і свободи слова?

- Віруючим та священнослужителям заборонять висловлювати осуд гомосексуалізму, ЛГБТ, чи подібної гріховної поведінки поза богослужіннями, церквою, семінарією, чи домашнім вихованням.
- Релігійні організації не зможуть відмовити представниками ЛГБТ або особам, що ведуть гріховний спосіб життя у прийнятті на роботу – в християнську школу, семінарію, релігійну спільноту на адміністративні та інші посади (штрафи від 3400 до 11900 грн).
- Уповноважений з прав людини Верховної Ради України отримує спеціальні повноваження. Його приписи в аспекті дискримінації стають обов’язковими до виконання органами влади.
- Занепокоєння викликає те, що задекларована у законопроєкті 0931 боротьба з дискримінацією, насправді, у випадку його ухвалення, може призвести до дискримінації мільйонів віруючих громадян, обмежити основоположні і конституційно закріплені права людини на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.

Всеукраїнський Собор просить молитися за те, аби депутати мали мудрість не підтримувати у зазначеному вигляді проєкт Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

А також закликає надсилати звернення до Верховної Ради України з вимогою урахувати поправки релігійної спільноти до Проєкту Закону №0931 або виключити його з порядку денного. Проєкт звернення по Проєкту Закону №0931 тут .

Надсилати звернення потрібно на електронні адреси депутатів. Список депутатів ВРУ з e-mail тут

Читайте також
Держава Апеляційний суд залишив у власності держави Свято-Духівський монастир Почаївської лаври
05 вересня, 09:20
Держава Громадські організації зможуть брати участь в охороні культурної спадщини, – ВРУ ухвалила закон
05 вересня, 10:00
Держава Президент підписав закони про духовну незалежність України
05 вересня, 09:36
Держава Стефанчук підписав закон про заборону російської Церкви в Україні
05 вересня, 09:18