Вселенський Патріарх закликає Туреччину відновити роботу Богословської школи в Халкі

02.12.2021, 12:40
Світові
Вселенський Патріарх закликає Туреччину відновити роботу Богословської школи в Халкі - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій звернувся до уряду Туреччини з проханням відновити роботу Богословської школи в Халкі, «яка багато запропонувала християнству та культурі, літературі та людству». Про це Вселенський Патріарх сказав 1 грудня у своїй промові на початку конференції, яку організував Вселенський Патріархат на тему: «Синодальний циркуляр 1920 року: 100 років значного впливу».

Про це інформує ДФУ з посилоаннями на сайт Вселенського патріархату.

Патріарх Варфоломій нагадав, що члени підкомітету, які склали проект, належали до професорсько-викладацького складу духовної семінарії в Халкі.

«Це означає, що Циркуляр демонструє «дух Халкі», основними характеристиками якого були відкритість світу та впевненість у силі діалогу. Усі ви знаєте, що школа Халкі була закрита протягом п’яти десятиліть і що Вселенський Патріархат не може підготовляти своїх кліриків відповідно до екуменічного духу школи в Халкі. Безумовно, що призупинення роботи нашої Школи вплинуло і на хід екуменічного руху. Дискусія про Циркуляр 1920 року дає нам можливість звернутись до чесного уряду країни, щоб він дозволив відновити роботу школи, яка багато запропонувала християнству та культурі, літературі та людству», – зауважив Вселенський Патріарх.