Created with Sketch.

Всесвітня Рада Церков обрала вісім нових президентів

07.09.2022, 14:10

На асамблеї Всесвітньої ради церков (ВРЦ) 5 вересня обрали вісім нових президентів – шість регіональних та двох від православних Церков. Одинадцята асамблея проходила в Німеччині, в Карлсруе,  в ній взяли участь 574 делегати.

Відповідно до Статуту ВРЦ, роль президентів організації полягає у просуванні екуменізму (рух за зближення християнських конфесій) та поясненні роботи Всесвітньої Ради Церков, особливо у своїх регіонах. Президенти є членами центрального комітету ВРЦ, повідомляє Слово про слово з посиланням на сайт ВРЦ.

Від Африки регіональним президентом був обраний професор Руфус Окікіола Осітелу. Він представляє Всесвітню Церкву Господа (Молитовне братство) (Church of the Lord (Aladura)). Осітелу стане першим президентом ВРЦ з африканської Церкви. Він служив у центральному комітеті ВРЦ у період між 8-ю Асамблеєю ВРЦ у Харарі та 9-ю Асамблеєю ВРЦ у Порту-Алегрі.

Докторка Генрієтта Хутабарат-Лебанг, представниця церкви Gereja Toraja в Індонезії, стала президентом від Азії. Хутабарат-Лебанг – церковний лідер та екуменіст з Індонезії. Вона є чинним членом центрального комітету ВРЦ, яка служить екуменічному руху з моменту її участі в Молодіжній робочій групі Національної ради церков Індонезії з 1976 року.

Від Карибського басейну та Латинської Америки президентом став Філіп Сільвін Райт. Висвячений на сан диякона і священника в історичній англіканській кафедральній церкві Святого Іоанна Хрестителя в Беліз-Сіті. Тоді Райт працював переважно у пасторському служінні у різних районах Беліза. Райт працював у кількох радах та комітетах, включаючи Раду керуючих Університету Беліза, Національний комітет у справах сім’ї та дітей та Департамент реабілітації громад.

Від Європи президентом було обрано докторку Сьюзану Дюрбера з Об’єднаної реформатської церкви. Вона є висвяченим священником Об’єднаної реформатської церкви Великобританії. Доктор Дюрбер служила в помісних Церквах пастором. Вона була директором Вестмінстерського коледжу в Кембриджі, що входить до Кембриджської теологічної федерації. Обіймала посаду теологічного радника Christian Aid, агенції церков Великобританії з міжнародного розвитку.

Будучи молодим теологом, вона відвідала Всесвітню конференцію з віри та порядку в Сантьяго-да-Компостела, а через кілька років — консультацію для молодих теологів у Турку, Фінляндія, де приєдналася до екуменічного руху й отримала настанови від тих, хто має великий досвід.

Докторка Анжеліка Уокер-Сміт із Національної баптистської конвенції США буде президенткою від Північної Америки. Уокер-Сміт є старшим національним співробітником у взаємодії з панафриканськими та православними Церквами в організації «Хліб для миру» (Bread for the World), розташованій у Вашингтоні, округ Колумбія. Вона була екуменічним представником Національної баптистської конвенції США і є членом центрального комітету ВРЦ. Бере участь у роботі Національної ради церков США. Уокер-Сміт є президентом Historic Black Church Family of Christian Churches Together, який також складається з багатьох національних Церков США. Вона була ініціатором створення Панафриканської мережі «Жінки віри».

Президентом Тихоокеанського регіону буде Франсуа Фіаатае, представник реформатської протестантської церкви Маотхі. Фіаатае родом з Маохі-Нуї (Французька Полінезія) і є висвяченим служителем Etärëtia Porotetani Mäòhi (протестантської церкви Маотхі). На додаток до своїх парафіяльних обов’язків Фіаатае повинен був взяти на себе ширші лідерські функції, коли його обрали головою церковного округу. Цю посаду він обіймав майже десять років. Він також був активним членом Виконавчого комітету Церкви та Синоду. Там він ініціював безліч програм, спрямованих на благо церков регіону.

Фіаатае набув значного досвіду глобального лідерства, коли служив членом Комісії церков ВРЦ з всесвітньої

Від східних православних Церков президентом буде митрополит д-р Василіос із Констанції – Аммохостос (Кіпрська Православна Церква). Митрополит Василіос родом із Аммохостосу на острові Кіпр. Після здобуття основної освіти Василіос вступив у братство монастиря апостола Варнави й був пострижений у ченці з ім’ям Василіос. Він мешкав у монастирі до турецького вторгнення на Кіпр.

Продовжуючи свою освіту, Василіос прийняв священний сан, був висвячений на диякони в монастирі апостола Варнави і на священника на Кіпрі. Його звели до сану архімандрита, а потім його було обрано єпископом Триміфунтським Священним Синодом Кіпрської Церкви.

Католікос Арам I Великого Дому Кілікії (Вірменська Апостольська Церква) буде президентом від Давньосхідних Православних Церков. Він є колишнім модератором центрального комітету ВРЦ. Арам I відіграв важливу роль в ініціюванні східно-православно-римсько-католицького та східно-православно-лютеранського богословських діалогів. З листопада 2007 року Його Святість займає пост президента Близькосхідної Ради Церков.

Читайте також
Міжконфесійне Данські церкви критикують ВРЦ за те, що ті більше засуджують закони України, ніж “священну” війну Росії
07 вересня, 12:23
Міжконфесійне Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу смерті єпископа Бернацького
07 вересня, 17:35
Міжконфесійне Папа та Ассирійський Патріарх разом відзначать 30-річчя Спільної декларації
07 вересня, 10:00
Міжконфесійне В РПЦ помітили звернення архиєреїв УПЦ МП щодо звільнення митрополита Донецького
07 вересня, 13:09