Created with Sketch.

Всесвітнє дослідження цінностей визначило, що найбільше шанують українці

07.11.2020, 13:50

Всесвітнє дослідження цінностей показує, що серед найважливіших для українців виявилися працелюбність, самовираження та виховання гарних манер.

Про результати дослідження розповіли завідувачка відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАНУ, керівниця проєкту World Values Survey в Україні Ольга Балакірєва та заступниця директора Info Sapiens Інна Волосевич, інформує Суспільне.

"Дослідження цінностей має на меті з'ясувати структуру ціннісних орієнтацій, норм, які панують в суспільствах. Цінності називають світовими, тому що це дослідження охоплює 120 країн світу. Воно дозволяє подивитись різницю між різними країнами світу, на різних континентах, в різних суспільствах", – розповіла Ольга Балакірєва.

За її словами, Україна приєдналась до цього дослідження наприкінці 90-х років. Всього було досліджено 300 індикаторів за 14-ма різними тематичними блоками.

"Україна залишається наближеною до православних європейських країн. Найближчі показники були до таких країн, як Болгарія і Румунія. Разом з тим, за багатьма показниками Україна випереджає інші країни. Зокрема, йдеться про такі цінності, як самовираження", – додала Балакірєва.

Керівниця проєкту World Values Survey розповіла що згідно з дослідженням, українці найбільше цінують такі риси, як працелюбність, самовираження, показник якого за дев'ять років зріс вдвічі, відчуття відповідальності, виховання гарних манер.

"Майже половина опитаних зазначила такі якості як терпимість і увага до інших людей. 46 % вказали рішучість і наполегливість. Проте зменшилась частка тих, хто сказав що треба виховувати ощадливість – це якість, яка стає не дуже актуальною в сучасному світі. Традиційно невисокі показники щодо релігійності, безкорисливості. Останнє місце зайняла уява, яку назвали всього 12 %. Це суттєво відрізняє Україну від інших країн, оскільки це та якість, яка сприяє розвитку ініціативності та інноваційності", – підкреслила Балакірєва.

Її колега Інна Волосевич своєю чергою відзначила, що за даними дослідження, в Україні зросла частка щасливих людей та людей, які позитивно оцінюють своє здоров'я і фінансове становище.

"Передусім українці хочуть фінансового забезпечення. Тут йдеться не просто про гроші, а про забезпечення побутового комфорту, порядку і законності. Цього сильно не вистачає. Толерантність, повага до прав людини теоретично важлива, але все-таки на другому місці", – відзначила вона.

Що відомо

Понад 78,3% українців вважають себе щасливими, водночас майже 20% українців незадоволені своїм життям у цілому.

Світове дослідження цінностей (World Values Survey, WVS) є довгостроковим порівняльним дослідженням, яке було започатковано в 1981 році професором Рональдом Інглхартом з Мічиганського університету (США) на базі Європейського дослідження цінностей (EVS).

Дослідження охоплює майже 120 країн/суспільств (майже 95% світового населення). Україна долучилася до Світового дослідження цінностей (World Values Survey, WVS) в 1999 р. (четверта хвиля WVS), та брала участь в наступних хвилях – у п’ятій в 2006 р. та шостій в 2011 р., а крім того в Україні проводилося Європейське дослідження цінностей (EVS) в 1996 р. та в 2008 р.

За допомогою цього дослідження можна отримати дані про основні риси та цінності окремих суспільств/країн, відстежувати динаміку змін у суспільному розвитку та робити порівняльний аналіз різних суспільств за різними тематичними блоками та індикаторами. Метою проєкт є оцінка того, який вплив стабільність або зміна цінностей у часі має на соціальний, політичний та економічний розвиток країн та суспільств.

Теги: #Цінності
Читайте також
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Суспільство Цей день – це про нас! Предстоятель ПЦУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи
Вчора, 14:43
Суспільство Під час загальної аудієнції Папа зачитав лист студента з України
07 листопада, 13:01
Суспільство Без Бога ми би не вистояли стільки часу, - єпископ Віталій Кривицький у 1000 день війни
07 листопада, 13:28