Встановлено особи, які відстежували рух муфтія Криму у Києві

23 лютого, 18:16
Суспільство
Стало відомо, хто саме відстежував пересування муфтія Духовного управління мусульман АР Крим Айдера Іса-оглу Рустемова та переслідував його автомобіль.

Особистість одного з переслідувачів удалося встановити, завдяки записам камер відеоспостереження та номерам автомобіля, що слідкували за муфтієм, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Іslam.in.ua.
На початку лютого кримський муфтій, який діє на а підконтрольній Україні території, повідомив, що помітив за собою стеження невідомих осіб у Києві:

«3.02.2021 р. близько 00:00, їдучи додому по Петропавлівській Борщагівці, помітив, що мене переслідує автомобіль BMW. Попетляв по вулицях, виїхав на проспект — підозра підтвердилась. За допомогою Всевишнього та моїх близьких друзів, яких можна вважати майже за особисту охорону, вдалося зафіксувати переслідувачів на камери. Виявилося, що автомобілів, які слідкували за мною, було два: BMW чорного кольору, та біла „мазда“. В BMW сиділи троє людей спортивної статури, говорили російською без акценту, не приховували обличчя. На питання про переслідування відповідали досить грубо: „А тєбє какоє дєло?!“ В „мазді“ було як мінімум двоє. Камери біля Петропавлівської сільради зафіксували, що переслідування відбувалося ще о 18:45. Всі факти передано у відповідні органи охорони порядку та державної безпеки».

«Щодо переслідування мене „невідомими особами“, яке відбулося 3.02.2021 р. Після дослідження місцевих камер відеоспостереження було встановлено номери автомобілів і особистість одного з переслідуючих. Ним виявився П. Михайло. Особистість досить помітна. Додаю одне з посилань на цю особу з відкритих джерел — Усі дані передані правоохоронним органам і органам державної безпеки, яким належить розібратися і з’ясувати, в чиїх інтересах діяли ці особи», — повідомляє тепер Айдер Рустемов.

Муфтій ДУМ АР Крим (діє на підконтрольній Україні території. — Ред.) вважає, що те, що сталося — спроба розхитати ситуацію в суспільстві: «Судячи з усього, попередньо вважаю, що є певні люди, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в нашій країні, використовуючи релігійний фактор. Вважаю цей інцидент актом агресії не проти мене особисто, а проти численної мусульманської спільноти кримських татар та інших мусульман України та пов’язую його зі своєю професійною діяльністю».

Айдер Рустемов з цього приводу направив офіційні звернення щодо сприяння в розслідуванні цього інциденту до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Офісу президента України.