Зберігати храми Православної Церкви України в анексованому Криму до теперішнього часу дозволяє залучення в цей процес Європейського суду з прав людини, вважає український адвокат і правозахисник Сергій Заєць.
Таку думку він висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії.
«На цей час не існує жодних перешкод, щоб російська влада не могла виконати рішення власних окупаційних судів (про знесення українського храму в Криму – КР), але, на щастя, вони цього не роблять. Це пов'язано з тим, що ЄСПЛ зареєстрував кілька скарг, які пов'язані з храмами Православної Церкви України в Криму. Це і захоплення храму в Севастополі, і захоплення храму в Перевальному. І один з цих епізодів – це виселення храму в Сімферополі. Ця скарга була комунікована владою Росії. Влада Росії неодноразово просила суд продовжити термін для надання своїх заперечень. Чергове продовження було встановлено до 31 березня», – повідомив адвокат.
Раніше Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної Церкви України з кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі.
Також підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов'язав Православну Церкву України знести храм в Євпаторії. Сторона захисту мала намір подати заяву про перегляд рішення суду. Архиєпископу Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські судові пристави вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.
Представництво президента України в АР Крим, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), український омбудсмен Людмила Денісова засудили рішення російського суду в Євпаторії.