Created with Sketch.

Я побачив велику любов до життя, – митрополит Борис Ґудзяк про поїздку півднем та сходом України

28 вересня, 09:00

У межах свого візиту до України у вересні, владика Борис, окрім Львова та Києва, відвідав Одесу, Миколаївщину, Запоріжжя, Дніпро, Харківщину, де мав нагоду поспілкуватися з волонтерами, представниками різних релігійних громад, підприємцями, які постраждали від війни. Деякі з них втратили здоров’я, близьких, будинок, землю, улюблену роботу. Дехто пережив окупацію та катування.

Джерело: УКУ

Своїми роздумами після поїздки владика Борис Ґудзяк поділився в інтерв’ю з журналісткою Наталією Гуменюк у подкасті «Коли все має значення».

Митрополит Борис Ґудзяк довгий період не був в Одесі та у Харкові. Він відзначає, що за останні роки ці міста дуже змінилися: «Міста стали кольоровими, барвистими, раніше вони були мені сірими. І люди змінилися. Протягом майже 40 років я старався налагоджувати контакти, зустрічатися з різними середовищами, які часто мали “алергію” на католиків, священників чи носія американського паспорта. Під час останньої подорожі я відчув відкритість і глибоке зацікавлення».

В Одесі, окрім зустрічей з представниками міської влади та бізнесу, владика мав нагоду познайомитися з родиною пастора Одеської Пересипської церкви ЄХБ Миколи Сідака. На початку березня 2024 року, внаслідок російської ракетної атаки на місто, пастор втратив доньку і чотиримісячного онука. Її чоловік та старша донька залишилися цілими.

«Зустріч відбулася в їхньому гостинному домі. Ми разом молилися і говорили. Я був вражений великим спокоєм, попри втрату. Мир з журбою тут зустрілися. Надія з розпачем обнялися. Надія і мир перемагають», – поділився враженнями від зустрічі митрополит Борис.

На Миколаївщині владика відвідав деокуповані села. У с. Шевченкове президент УКУ поспілкувався із головою ОТГ Олегом Пилипенком, який пробув три місяці у полоні росіян та зазнав тортур.

«Я був вражений, як цей освічений чоловік своїм образом, поставою, одягом, представляв абсолютно сучасну людину, яка може спілкуватися зі світом. Мене вразила його стійкість, духовна глибина, широта світогляду і разом з тим – зосередженість у вірі. 80% біженців з його ОТГ повернулися і працюють. Це було обнадійливе враження від людської і духовної сили, яка долає небезпеку і неймовірні соціоекономічні та психологічні виклики», – розповів Борис Ґудзяк.

У селі Українка владика побачив знищені господарства, споруди, техніку, заміновані поля. Багато людей з часу повномасштабного вторгнення були поранені або вбиті. Але і там усе відновлюють. Владика Борис Ґудзяк відзначає, що побачив у місцевих людей велику любов до життя, рідної землі, тварин: «У них є установка – жити далі і перемагати. Вони не можуть дозволити собі програти, не можуть дозволити, щоб їх принизили, відібрали надію».

У Запоріжжі владика мав нагоду молитися із греко-католицькими та римо-католицькими священниками. Він також побачив там, що попри постійні небезпеки, люди працюють, будуть плани і допомагають один одному.

У Харківській області митрополит зустрівся з Ігорем Табакою, військовим капеланом, випускником УКУ, який був поранений під час ворожого обстрілу. Упродовж 10 років війни Росії проти України отець Ігор перебуває поруч з українськими військовими, підтримує їх та цивільних людей, які постраждали через російські обстріли, у ці надскладні часи.

Тези прямої мови владики з інтерв’ю з Наталією Гуменюк:

Читайте також
Католики Медичні капелани УГКЦ завершили освітній курс «Душпастирська клінічна опіка»
Вчора, 09:15
Католики Греко-католики США за 1000 днів війни зібрали для українців понад 11 млн доларів
28 вересня, 16:20
Католики Сьогодні у Львові відкриють виставку до 80-річчя з дня смерті Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького
28 вересня, 10:20
Католики УГКЦ запустила вебсторінку Ювілейного року 2025
28 вересня, 09:48