Created with Sketch.

Як ДАІ не забезпечує безпеку на дорогах

05.08.2010, 14:02

Співпрацівники ДАЇ проявляли гідну подиву активність напередодні та й в День Хрещення Русі. Тільки можете не шукати результатів у зменшенні катастрофічної кількості загиблих на дорогах. Ні, у правоохоронців було зовсім інше завдання.

Співпрацівники ДАЇ проявляли гідну подиву активність напередодні та й в День Хрещення Русі. Тільки можете не шукати результатів у зменшенні катастрофічної кількості загиблих на дорогах. Ні, у правоохоронців було зовсім інше завдання.

Серед охочих приїхати на святкові заходи до Дня Хрещення Русі було багато віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП). Важко назвати точну кількість людей, яким перешкодили здійснити цей цілком мирний та законний план, але повідомлялось про пильність ДАІ, простіше кажучи, різноманітні спроби перешкодити від'їзду паломників з багатьох областей та їх в’їзду до столиці. Кожного разу йшлось саме про автобуси.

Про Заяву Прес-центру Київської Патріархії повідомлено на багатьох сайтах ЗМІ та інформаційних каналах, хоча, здається, тільки один телеканал – «1+1» – уважав за необхідне про неї поінформувати своїх глядачів. Це незважаючи на тривожну назву „З приводу порушення прав на свободу совісті та на свободу пересування” та, безумовно, суспільно значущий характер інформаці. про перешкоджання виїзду паломників у Київ 27-28 липня.

З Чернівецької області не зміг виїхати жоден автобус, з Тернопільської – більш як три чверті автобусів. Не змогли виїхати автобуси з Харкова, Одеси, чинилися перешкоди виїзду автобусів з Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Сумської та інших областей.

Під надуманими приводами працівники ДАІ зупиняли автобуси та тримали їх, не даючи можливості рухатися далі. Лише обурення людей та погрози влаштувати акції протесту безпосередньо на місці змушували працівників ДАІ відпустити автобуси.”

„За кілька кілометрів від міста автобуси також масово зупинялися працівниками ДАІ, які забороняли рухатися далі. Підкреслюємо – не роз’яснювали паломникам способи дістатися до місця проведення богослужіння, які би дозволили уникнути масового скупчення транспорту в центральній частині міста, а саме забороняли подальший рух транспорту”.

Слід нагадати, що їхала не молодь на рок-концерт, а віруючі на Божественну літургію та Хресну ходу, серед якиих, напевно, було чимало літніх людей.

УНІАН повідомло, що 28 липня в Одесі співпрацівники ДАІ на чолі із заступником начальника Одеського міського управління ДАІ О.Стариченком заблокували виїзд автобуса з групою віруючих УПЦ КП до Києва. Один із віруючих (Володимир Малофеєв) інформує, що Стариченко підійшов до водія одного автобуса: „Підполковник О.Стариченко, який підійшов до водія автобуса, відразу ж висунув звинувачення, що той п`яний, а до віруючих - жінок і чоловіків - співробітники ДАІ у формі та люди у штатському застосовували грубу фізичну силу, щоб не допустити посадку в автобус».

Пасажири, які, припускаємо, хотіли не тільки від’їхати з міста, але й доїхати до Києва, стверджують, що водій був тверезим. Та й якось важко повірити, що фірма перевізників надала би п’яного водія! Але ж правоохороці забрали його ключі та документи.

Судячи з усього ДАІшники зловили чимало «п’яних» водіїв у ті дні. Зловили, щоправда, вельми специфічним способом, так би мовити, на око, та й з одним тільки наслідком: віруючим перешкоджено взяти участь у важливих для них святкових заходах у Києві.

Невідомо, чи деякі правоохоронці побажали вислужитися перед керівництвом (покращити сумнозвісні показники?), чи перепони з поверненням додому із самого початку входили до завдання, але зафіксовано й такі випадки. РІСУ повідомляє про труднощі, яких зазнали паломники із Сум (150 осіб). При в’їзді в столицю пізно вночі автобуси зупинили співпрацівники ДАІ. „Вдалося досягнути компромісу: автобусам дозволили проїхати до станції метро «Лісова»”.  Після всіх заходів повернулись, аби поїхати. Далі розповідає Єпископ Сумський і Охтирський УПЦ (КП) Мефодій: «Коли люди вийшли з автобусів і сіли в метро, через півгодини прибула машина ДАІ, зробили обшук автобусів та забрали документи. Коли ми повернулися до автобусів, щоби вирушати назад, водій заявив, що ми не можемо цього зробити, бо немає документів. Я намагався звернутися до ДАІ, щоби вирішили проблему. Вдалося зв’язатися лише із черговим, і він сказав: «ви можете їхати, а там на місці розбирайтеся, де ваші документи». Коли я став просити, щоб мій співрозмовник представився, він повісив слухавку”

«Ми мирні люди, віруючі, ми не маємо до правоохоронців жодних претензій, але хочемо, щоб вони й до нас ставилися відповідно, щоб поважали права громадян», - наголосив він.

Повідомлення ДЗГ МВС України теж з’явилось 28 липня, тому важко вірити, що будь-які заходи з перевірки інформації здійснено. МВС спростовує всі звинувачення та заявляє, що „заяви представників окремих конфесій щодо начебто вибіркової заборони в’їзду паломників до місць святкування Дня Хрещення Київської Русі не відповідають дійсності та носять провокативний характер”.

Навіть припускаючи, що стільки віруючих з усієї країни змовились із керівництвом Церкви про такий злісний наклеп на ДАІ, вкрай важко відкинути подібні звинувачення з іншої причини. Точно такі ж повідомлення було отримано з різних областей України 10-11 травня цього року напередодні запланованої акції протесту опозиції в Києві.

Прийом на найвищому державному рівні Патріарха Московського і всієї Русі Кирила викликав стурбованість у багатьох українців. Виникало запитання, як така безпрецедентна „державність” узгоджується із закріпленім у Конституції України принципом відокремлення Церкви та релігійних організацій від держави, й зі значною кількістю українців різних віросповідань і світогляду. Викликала застереження й небачена досі інтенсивність висвітлювання та тональність репортажів на Першому національному каналі. Напрошувався висновок, що Конституція Конституцією, але ж одна Церква має особливу протекцію.

Будь-який фаворитизм чи дискримінація є брутальним порушенням свободи совісті, а також як Конституції, так і взятих Україною на себе міжнародних зобов’язань.

Недавні події дають підстави підозрювати, що нове керівництво Міністерства внутрішніх справ воліє не звертати уваги на подібні дрібниці. Оскільки Гарант Конституції теж не проявляє бажання заступатися за конституційні права громадян, треба сподіватися, що представники інших держав і міжнародних структур звертатимуть йому увагу на необхідність повного розслідування всіх обвинувачень і на абсолютну неприпустимість подібних дій правоохоронців.

Про це слід нагадувати усім громадянам незалежно від віросповідання, політичних чи інших переконань. Діяти треба сьогодні. Схоже на те, що впродовж останніх місяців співпрацівників ДАІ два рази використали для обмеження найважливіших прав і основних свобод. Коли вибори не за горами, сумніватися в згубних наслідках відсутності рішучого громадського протесту не доводиться.

Галя Койнаш

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08