Як перейти з УПЦ МП до ПЦУ: волиняни ініціювали Всеукраїнську кампанію "Єднаймося"

14 травня, 08:40
Православні
Як перейти з УПЦ МП до ПЦУ: волиняни ініціювали Всеукраїнську кампанію "Єднаймося" - фото 1
Всеукраїнська кампанії "Єднаймося!" покликана допомогти парафіянам з УПЦ МП на законних підставах приєднатися до ПЦУ.

Як наголошує її ініціатор нардеп з Волині Ігор Гузь, позбутися впливу Росії у церковному житті – принципово важливо. Про це інформують "Волинські новини".

"Україна веде нещадну боротьбу з агресором. І одне з ключових завдань – позбутися будь-якої залежності від Московії, від Російської Федерації: політичної, інформаційної, економічної, але й також, що дуже важливо, релігійної. Власне, кампанія ставить на меті допомогти, активізувати, пришвидшити процес переходу парафій Української Православної Церкви Московського Патріархату до визнаної світовим православ'ям Православної церкви України, – пояснює Ігор Гузь. – Всім зрозуміло, що Українська православна церква Московського патріархату перебуває у підпорядкуванні Російської православної церкви. У багатьох церквах до цього часу поминають Патріарха Кирила, який благословив російську армію на вбивства українців, на вбивства українських дітей. Саме того патріарха, який діє синхронно зі злочинцем й убивцею Путіним. Тому однозначно Московської Церкви в новій Україні після нашої перемоги бути не може".

Процедура переходу дуже проста, наголошує народний депутат. Вона прописана у чинному законодавстві.

"Ви створюєте ініціативну групу. І якщо ви проживаєте в селі – ініціюєте збори сільської громади. Якщо проживаєте в місті – збори у своєму храмі. Вам потрібно переконати переважну більшість – дві третіх. Відтак з цими документами ви їдете до єпархії ПЦУ, отримуєте пакет документів з єпархії. Далі йдете до центру надання адміністративних послуг, там проходить певна процедура. І останній етап – обласна державна адміністрація, сьогодні це військово-цивільна адміністрація, яка ставить крапку в цій процедурі".

На сайті yednaimosia.info та на сторінці Єднаймося розміщена покрокова інформація щодо дій кожної конкретної громади, роз’яснення юриста, адреси єпархій ПЦУ та відповідних управліннь та відділів ОДА/ВЦА, що курують юридичний бік питання.

Працює гаряча телефонна лінія, де всі охочі зможуть отримати рекомендації та почути відповіді на нагальні питання: +38 (096) 744 20 27, +38 (095) 355 48 38.

"В українській державі не може бути місця Церкві, що підтримує вбивство українців!" – підсумував Ігор Гузь.