• Головна
  • Новини
  • Яворівський порятунок Києво-Печерської Лаври бачить у терміновому вилучення її з підпорядкування київської влади...

Яворівський порятунок Києво-Печерської Лаври бачить у терміновому вилучення її з підпорядкування київської влади

02.06.2010, 08:42
Яворівський порятунок Києво-Печерської Лаври бачить у терміновому вилучення її з підпорядкування київської влади - фото 1
Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді й перебуває на розгляді в Комітеті.

Lavra.jpgw.jpgКИЇВ Києво-Печерську Лавру можуть виключити зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це заявив народний депутат від БЮТ, голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Володимир Яворівський.

"Надходять нові сигнали від ЮНЕСКО, що Києво-Печерську Лавру можуть виключити з переліку цінних культурно-історичних об'єктів через масові незаконних забудов довкола неї", – цитує політика ЛIГАБiзнесIнформ.

На думку В. Яворівського, потрібно терміново вивести Києво-Печерську Лавру з підпорядкування київської влади. За його словами, відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді й перебуває на розгляді в Комітеті.

"Необхідно навести хоч який-небудь порядок, щоб ми не втратили нашої історичної спадщини", – підкреслив парламентарій.

Раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Київському міському голові Леоніду Черновецькому негайно припинити порушення законодавства про охорону пам'яток щодо Києво-Печерської Лаври та Софії Київської, ввести тимчасовий мораторій на відведення земельних ділянок і ведення будівельних робіт в охоронній зоні цих національних заповідників.