Єдина капеланка Одещини на передовій працює бойовою медикинею

Єдина капеланка Одещини на передовій працює бойовою медикинею - фото 1
Єдина жінка капелан на Одещині, мама трьох дітей і бабуся одного онука. Олена Жевець – колишня капеланка ув'язнених. У 2017 році жінка стала військовою капеланкою у лавах ЗСУ. Маючи понад 20 років медичного досвіду, 25 лютого 2022 року вона прийшла до військкомату і відтепер служить воєнною медикинею. Про своє життя та службу розрповіла в телемарафоні "Єдині новини" на телеканалі "Рада" 22 серпня.

До 2016 року Олена Жевець займалася соціальною роботою із вразливими групами населення: допомагала нарко- та алкозалежним. Жінка пояснює: з часом працівників у в’язницях почали називати тюремними капеланами, а її відправили на навчання в профільну школу капеланів при Білоцерківському військовому училищі.

"Була група, в якій були капелани чоловіки, нас дві жінки – євангельські християнки – і три монахині. На всю групу було п’ять жінок, це був 2016 рік. Потім я вступила до духовної семінарії "Благодать та істина" у Києві. У 2018 році закінчила її, була однією жінкою військовим капеланом разом з чоловіками на курсі. В Одесі я одна жінка воєнний капелан", – зазначає вона.

Вона вважає: коли ти залишаєшся вірним справі, яку ти виконуєш за дорученням Бога, люди це бачать.

Єдина капеланка Одещини на передовій працює бойовою медикинею_1

Олена Жевець

Розказує: часто питають, як взяла в руки зброю, вона ж капеланка.

"Я завжди кажу, що зброю можна використовувати по-різному, але якщо прийшли до мене додому і прийшли зі злом, я буду стріляти на поразку. І потім я буду розбиратися з Богом. Засудить мене хтось чи ні, у мене є автомат, який мені довірили, я опанувала цю непросту зброю, я стріляла і я його розбираю, я його чищу, я розумію його призначення. І більше того, я скажу, що рука не здригнеться", – зазначає медикиня.

"Я знаю, що в Біблії написано "Хто взяв в руки меч, той від меча і загине". Україна в оборонній позиції. І ми не прийшли забирати чужі землі та життя, ми не прийшли робити той жах, який роблять росіяни і їхні найманці, які приїхали ґвалтувати наших дітей, вбивати старих людей, вбивати нас. Ось проти цих нелюдей і буде використаний мій меч", – ділиться Олена Жевець.