"Єдність УПЦ МП з ПЦУ почнеться не зверху, а знизу, з парафій", - єромонах Інокентій

02 квітня, 16:37
Православні
"Єдність УПЦ МП з ПЦУ почнеться не зверху, а знизу, з парафій", - єромонах Інокентій - фото 1
У першому інтерв’ю "Главкому" після виходу з УПЦ МП колишній єромонах Києво-Печерської Лаври Інокентій Підтоптаний розповів про те, коли можуть ці дві Церкви стати єдиними, про настрої  молодої частини кліру Церкви Московського Патріархату в Україні, про  пропаганду "Русского мира" в УПЦ МП та про те, як може вирішитися питання з перейменуванням її на РПЦ в Україні.

"Коли я був у відпустці в Миколаєві, з усіма, з ким спілкувався, а там мої однокурсники по семінарії служать у сусідніх єпархіях, то ніхто негативно про моє рішення не висловився, коли я ним поділився. Такої думки і ті, хто в Рівненській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях. Один з них навіть сказав: все одно всі будемо єдині.

В абсолютній більшості настрої молодої частини духовенства адекватно відповідають тій релігійній ситуації, яка склалася в Україні. Скоріше за все ця єдність почнеться не зверху, а знизу, з парафій", - зауважив єромонах.

Він додав, що серед кліру Церкви МП не рідкість проросійська пропаганда, наприклад: "в Україні громадянська війна", або "у 1990 році Російська Православна Церква з підписом Алєксія уже дала "Томос" Українській Церкві, тому УПЦ МП уже незалежна". Ці тези російської пропаганди більш розповсюджені не серед братії лаври, а серед священників, які зараз служать на тимчасово окупованих територіях та на територіях, які до них наближені.

От нещодавно ще до мого приєднання до УПЦ/ПЦУ у мене була бесіда з одним священиком, який служить в Донецькій області на окупованій території:

– Зараз проїхали 50 танків.
– Чиї?
– Російські, але в них сидять наші.
– І ти мені будеш розповідати про міжосібну війну?
– Нуу, там же і наші воюють…"

"Найголовніше, каже єромонах, що стримувало мене і стримує дуже багатьох людей проукраїнських в самій структурі УПЦ МП – це пропаганда, яка зараз ведеться".

На запитання, як вирішити зараз питання з перейменуванням УПЦ МП на РПЦ в Україні, єромонах відповів:

"Рішення потрібно шукати насамперед у канонічному праві. А з точки зору канонічного права, УПЦ МП – це просто зібрання єпархій РПЦ в Україні. Як вирішити? Потрібно спочатку самоідентифікуватися, хто ми, хто ви, українці чи представники РПЦ в Україні? І якщо буде перейменування, то вже під час цього перейменування вирішувати: або ти залишаєшся справді Українською Церквою, або переіменовуєшся в РПЦ в Україні".

Про те, кому він сказали вперше, коли вирішив приєднатися до ПЦУ, єромонах сказав:

"Своїй бабусі, на що почув відповідь: «Слава Богу». Днями телефонував тітці своїй зі Львова. Вона на моє рішення відповіла: «Ой, я тепер така спокійна»".

Джерело: "Главком"