Єпископ ПЦУ не допустив військового капелана на панахиду за загиблими Героями через його "неканонічну" форму

Єпископ ПЦУ не допустив військового капелана на панахиду за загиблими Героями через його "неканонічну" форму - фото 1
У Хмельницькому у День Збройних Сил України відкрили пам’ятний знак на честь Героїв Хмельниччини, які віддали свої життя за Незалежність та територіальну цілісність України в неоголошеній російсько-українській війні. Представники духовенства освятили пам’ятний знак та провели панахиду за загиблими Героями.

Про це повідомляє Незалежний громадський портал.

На жаль, на панахиду не допустили відомого капелана архимандрита Даниїла. Причиною стала, як не дивно, його військова форма. Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ (ПЦУ) Павло (Юристий) відчитав капелана за неканонічний, на його думку, одяг та не допустив його до церемонії. Про це емоційно повідомив у соцмережі відомий лікар, професор Кирило Чумаков.

У коментарі НГП архимандрит Даниїл зазначив, що зауваження щодо носіння військового однострою отримував від керуючого єпархією не вперше, однак не розуміє такого його ставлення.

«Єпископ Павло мені неодноразово наголошував, що я маю ходити в рясі, а не у військовому одязі. У відповідь, я пояснював, що є призваним на військову службу, маю певні обов’язки, маю дотримуватись статуту.

Церковну службу я несу уже 20 років і намагаюсь зберегти та вибудувати цей крихкий союз з військовими, і таке ставлення з боку єпископа мені не зрозуміле.

Розумієте, я ж спілкуюсь з усіма капеланами, ніде немає такого ставлення, як на Хмельниччині. Чому для єпископа зелений підрясник та військова форма є якимось табу, для мене загадка. Усі мої пояснення та доводи відкидаються. На мою думку, це не зовсім правильно» – наголосив отець Даниїл.