Єпископ РКЦ в Білорусі не виключає  репресій та кримінального переслідування

26.11.2020, 14:35
Світові
Єпископ Мінсько-Могилевської архиєпархії Римо-Католицької Церкви в Республіці Білорусь Юрій Кособуцький написав пост у Facebook, що не виключає порушення кримінальної справи проти себе і голови Синодального інформаційного відділу Білоруської Православної Церкви Сергія Лепіна.

«Не виключаю, що незабаром до переліку категорій людей, що сидять за гратами, будуть приєднані і священики, єпископ… Репресії тривають, тривають допити, і можливе порушення кримінальної справи відносно мене і А. Сергія. Я готовий…».

18 листопада Генпрокуратура винесла попередження священикам за критику знищення народних меморіалів пам’яті Романа Бондаренка, інформує Белсат.

Напередодні, 17 листопада, Олександр Лукашенко доручив голові своєї адміністрації Ігорю Сергієнку спільно з Генеральним прокурором «дати оцінку цим заявам». Він вважав їх «знущальними» і такими, що не відповідають дійсності. Все було зроблено спеціально, щоб звинуватити владу у варварстві, заявив Лукашенко.

31 серпня митрополита Тадеуша Кондрусевича без пояснення причин не пустили до Білорусі, коли він повертався зі службової поїздки з Польщі.