Created with Sketch.

Єпископ РКЦ в Україні Маркіян Трофим’як відзначив 50 років священства

27.05.2024, 11:24

Золотий ювілей священства відзначив 26 травня єпископ Маркіян Трофим’як, перший ординарій відновленої після падіння совєтського режиму Луцької дієцезії. Із цією визначною датою свого пастиря привітали віряни.

Про це повідомляє «Волинський монітор».

50 років тому, 26 травня 1974 р., у ризькому кафедральному соборі Святого Якова Маркіян Трофим’як прийняв священницький сан із рук єпископа Юліана Вайводса.

Отець Маркіян пережив переслідування совєтської влади, був одним із найбільш заслужених відбудовників Римо-Католицької Церкви в Україні.

У 1991 р. Святіший Отець Іван Павло ІІ іменував отця Маркіяна Трофим’яка єпископом-помічником львівським. 18 травня 1996 р. була відновлена Луцька дієцезія, і владика став її апостольським адміністратором, а з 1998 до 2012 р. – ординарієм.

Серед здобутків єпископа Маркіяна, яз зазначає видання, можна відзначити організацію візиту Івана Павла ІІ в Україну (2001 р.), Першого всеукраїнського євхаристійного конгресу (2012 р.) та видання перекладу українською мовою основної богослужбової книги Католицької Церкви «Римський Месал».

Із 2012 р. владика Маркіян Трофим’яка перебуває на спочинку, але вдячна паства не забуває про свого пастиря. У суботу, 25 травня, привітати єпископа із золотим ювілеєм священства приїхали парафіяни луцького кафедрального собору Святих Апостолів Петра і Павла.

Читайте також
Суспільство Делегація ВРЦіРО зустрілася у Брюсселі з експертами та європейськими релігійними діячами
Вчора, 13:27
Суспільство Біля Луцька освятили пам’ятний хрест командирові УПА Петру Гудзуватому
27 травня, 13:57
Суспільство У Львові відбудеться спецпогашення марки до 25-річчя візиту Івана Павла ІІ
27 травня, 11:39
Суспільство Глава УГКЦ: Без пізнання історичної правди примирення завжди ризикує стати заручником політичних маніпуляцій
27 травня, 08:59