Created with Sketch.

Єпископи УГКЦ закликають владу та вірян дбайливо ставитись до навколишнього середовища

30.11.2021, 13:20

Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні оприлюдив звернення щодо екологічної ситуації у нашій державі.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Єпископи наголошують, що Христова Церква не може стояти осторонь екологічних викликів. Підносячи голос на захист природи, Церква піклується про благо людини, її гідність, здоров’я та життя, що суттєво залежать від якісного стану навколишнього середовища.

В документі владики звертають увагу на чинники, які порушують екологічну ситуацію в Україні. Серед них трагічна спадщина Чорнобильської катастрофи та сучасна війна на Сході України.

За даними Державної екологічної інспекції, нестача чистої питної води, забруднення повітря та відходи є нині найбільш нагальними проблемами для українців.

Владики звертають увагу громадськості на таких проблемах, як виснаження та деградація земель, забруднення ґрунтів і підземних вод відходами тваринництва та мінеральними добривами й отрутохімікатами, які надмірно використовуються в сільському господарстві, забруднення довкілля значними обсягами накопичених промислових і побутових відходів, забудова зелених зон у містах, знищення природи неконтрольованим видобутком бурштину, масове вирубування лісів, зокрема на схилах Карпат.

«Ми є частиною створеної Богом природи, забруднюючи та знищуючи яку, стаємо жертвами власної діяльності», – йдеться у зверненні.

У тексті згадано папську енцикліку «Laudato Si’» («Славен будь»). У ній Святіший Отець Франциск говорить про етичні та духовні причини екологічних проблем, що вимагає від нас пошуку можливих рішень не лише в царині технології, а передусім через зміни в людині.

Владики УГКЦ закликають: органи державної влади – приділити особливу увагу налагодженню ефективної системи державного моніторингу навколишнього природного середовища; органи місцевого самоврядування – сумлінно виконувати свої важливі обов’язки; всіх відповідальних за освітній процес – усвідомити важливість забезпечення якісної освіти та виховання задля плекання високої екологічної свідомості та культури поведінки; засоби масової інформації – слугувати оперативному, дієвому і максимальному поширенню екологічної інформації; сім’ю – стати колискою екологічної культури, першим місцем, де ми вчимося виявляти любов та повагу до Бога, до ближніх і до природи; душпастирів – плекати культуру християнської відповідальності за Боже створіння в рамках душпастирської діяльності, як-от під час проголошення Божого слова (катехизація), Літургійного життя та служіння ближньому.

Читайте також
Суспільство Ландшафтний парк у Львові отримав свого святого покровителя
30 листопада, 18:28
Суспільство Монастир УПЦ МП на Одещині - фігурант кримінального провадження щодо забруднення лиману
30 листопада, 12:05
Суспільство Глава УГКЦ в Івано-Франківську відвідав храм з інноваційною екологічною системою обігріву
30 листопада, 20:15
Суспільство На Прикарпатті рятувальники долучають священиків до інформування про заборону спалювання сухої трави
30 листопада, 17:15