Created with Sketch.

Єпископи УПЦ (МП) знову поскаржилися Президенту на ЗСУ

23.12.2014, 15:37

Священний Синод УПЦ (МП) просить Президента України забезпечити неупереджене розслідування пограбування заміської резиденції Донецької єпархії, скоєне нібито військовослужбовцями Збройних Сил України.

Священний Синод УПЦ (МП) просить Президента України забезпечити неупереджене розслідування пограбування заміської резиденції Донецької єпархії, скоєне нібито військовослужбовцями Збройних Сил України.

Про це йдеться у зверненні єпискоскопів до Глави держави.

«18 грудня 2014 року в селищі Піски Ясинуватського району Донецької області невідомими особами, що були одягнені у військову форму та назвались військовослужбовцями Збройних Сил України було пограбовано заміську резиденцію Донецької єпархії», — йдеться в документі.

Єпископи УПЦ (МП) інформують, що їхня Церква опинилася у вкрай складній ситуації. У результаті бойових дій пошкоджено чимало храмів УПЦ (МП).

«На території Донецької та Луганської областей діють п’ять єпархій нашої Церкви, до складу яких входить понад 1 100 храмів та 17 монастирів, тут звершують служіння близько 1 100 священнослужителів та понад 350 ченців. Як повідомляють у своїх рапортах правлячі архиєреї Донецької, Луганської, Горлівської, Сєвєродонецької та Ровеньківської єпархій, на сьогодні внаслідок бойових дій знищено 9 храмів Української Православної Церкви. Ще 77 храмів зазнали пошкоджень», - пишуть єпископи, не уточнюючи, щоправда, хто саме пошкодив ці церкви.

«Просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, забезпечити належне і неупереджене розслідування наведених фактів», — зазначають вони

Священний Синод УПЦ (МП) також поскаржився Президентові, що у Київській, Львівській, Тернопільській, Волинській та Рівненській областях у них відібрали храми «на користь так званого Київського патріархату».

«На даний час захоплено 14 парафій нашої Церкви. Ще на шести парафіях зберігається вкрай напружена ситуація. На жаль, порушення чинного законодавства України стосовно громад Української Православної Церкви, як правило, відбувається з мовчазної згоди органів місцевої влади, а іноді навіть з їхньої ініціативи», - вважають в УПЦ (МП).

Як повідомляла РІСУ, раніше керівництво УПЦ (МП) жалілося Порошенкові на бійців Нацгвардії, які, за їхніми словами, некоректно поводилися із священиками на визволених від терористів території, звинувачуючи у їх співпраці з ворогом.

Читайте також
Суспільство Предстоятель Білоруської Автокефальної Церкви відвідав на фронті полк Калиновського
Сьогодні, 13:07
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22