Собор єпископів Української Православної Церкви США та Діаспори привітав духовенство та вірян у Сполучених Штатах, Південній Америці, Австралії, Західній Європі та Україні з 34-ю річницею Незалежності України. Єпископи закликають всіх священиків і вірних, а також усіх людей доброї волі приєднатися до загальної молитви за Україну 24 серпня 2025 року.
"Цей день є священною нагодою для спогаду, подяки та оновленої надії. Ми прославляємо Бога за божественний дар свободи, дарований нашій Батьківщині, і дякуємо за витривалість та духовну мужність українського народу – минулого і сучасного – який ніс вогонь віри і народності через випробування, переслідування і війни.
Незалежність України – це не просто політична віха, це плід століть страждань і жертв. З часу хрещення Київської Русі святим Володимиром Великим у 988 році українська християнська ідентичність була вкорінена у вічній істині Євангелія. Протягом століть іноземного панування та спроб знищити мову і віру ця ідентичність залишалася непохитною, молитовною і незламною.
Хвилі української еміграції принесли цю священну спадщину на нові землі. Наші предки будували церкви не як пам'ятники минулого, а як духовні домівки для майбутніх поколінь. Від золотих куполів Києва до міст американського Середнього Заходу, від гір Південної Америки до передмість Західної Європи, українські православні віряни залишалися єдиними у Христі, підтримуючи місію Церкви і свідчачи про істину Воскресіння.
Сьогодні це свідчення набуває нового значення. У часі страждання України від жорстокої агресії Російської Федерації, ми знову нагадуємо собі, що свободу потрібно захищати не тільки силою зброї, а й силою духу, моральною ясністю та молитвою.
Ми підносимо свої голоси в молитві за чоловіків і жінок Збройних сил України, які жертвують собою, щоб захистити свою Батьківщину і дану Богом гідність людського життя. Ми молимося за невинних - поранених, переселенців, сиріт та всіх, хто страждає. Ми висловлюємо щиру вдячність багатьом країнам, церквам і окремим особам, які прийняли українських біженців і надали їм притулок, надію і солідарність.
У цей урочистий і священний час ми щиро закликаємо всіх священиків і вірних Української Православної Церкви США та Діаспори, а також усіх людей доброї волі: приєднюйтесь до нас у загальній молитві за Україну 24 серпня 2025 року.
У річницю незалежності Церква в Україні піднесе молитви по всій країні. Давайте об'єднаємо наші серця і голоси з їхніми - з церков і каплиць, будинків і монастирів, з усіх континентів - благаючи Господа про:
Давайте не просто вшановувати пам'ять, а жити нашою місією – як православні християни, як українці, як діти Божі, покликані бути миротворцями, носіями світла і хранителями пам'яті. Нехай наші молитви стануть потоком благодаті, що тече в кожне поранене село, кожне скорботне серце і кожну душу, яка прагне надії", - йдеться у зверненні.