Єрарх ПЦУ повідомив, коли прихильники Моспатріархату називатимуть Патріарха Атіохійського - «Атакійським»

Єрарх ПЦУ повідомив, коли прихильники Моспатріархату називатимуть Патріарха Атіохійського - «Атакійським» - фото 1
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря назвав лицимірством, коли прихильники РПЦ-УПЦ МП Вселенського Патріарха називають Патріархом Стамбульським.

"Помітив, що ті самі, хто називають Архієпископа Константинополя «Стамбульським Патріархом» (а це, переважно, послідовники РПЦ) - залюбки вживають історичний титул для Патріарха Антіохійського. Часом навіть з додатком «Великого Божого граду…», - написав він у себе на Фейсбуці.

Хоча цей «великий град» зараз є містечком у Туреччині під назвою Антакья, з населенням у дві сотні тисяч (як маленьке обласне місто в Україні)", - зауважив він.

То чому вони не послідовні та не іменують Патріарха «Атакійським»? - запитує речник ПЦУ. - Або ще точніше - Дамаскським, бо реально його резиденція знаходиться в Дамаску, а сама Антакья - взагалі за межами його актуальної канонічної території?

"Чи все це станеться тоді, коли Патріарх теж послідує Томосу та визнає автокефалію ПЦУ? Тоді замість похвал його в РПЦ теж стануть гудити - як це вже відбулося з іншими Предстоятелями, які встановили єднання з ПЦУ?
Якщо так - то чого насправді варті як прокляття Московії, так і похвали від неї? Мабуть найкраще ставитися до того й іншого, як Пушкін радив: «Хвалу и клевету приемли равнодушно…"", - зазначив архиєпископ ПЦУ Євстратій.