Євреї Києва, Дніпра та Одеси відсвяткували день народження та день визволення Ребе Раяца

14.07.2022, 10:26
Культура
Євреї Києва, Дніпра та Одеси відсвяткували день народження та день визволення Ребе Раяца - фото 1
Єврейські громади в Україні та українські євреї, які тимчасово перебувають за межами України, відсвяткували 12-13 Тамуза — День народження та звільнення Ребе Раяца.

Цього року ці дати припали на 10-12 липня, повідомляє JewishNews.

У Центральній синагозі Києва з цього приводу відбулися хасидські збори.

Учасники зустрічі згадували історію рабина Йосефа-Іцхака Шнеєрсона про те, як його було звільнено з лап Радянського Союзу. Його заарештували та намагалися оголосити «ворогом народу» лише за те, що він релігійний єврей і проповідував такий спосіб життя серед євреїв у Радянському Союзі. Але завдяки молитвам та світовому тиску його вдалося визволити з полону та врятувати. Під час зустрічі євреї молилися за мир в Україні.

У Дніпрі з нагоди 12-13 Тамузу пройшли жіночий та чоловічий фарбренгени.

На чоловічому виступив Головний рабин Дніпра та регіону Шмуель Каминецький, який розповів багато маловідомих деталей, пов'язаних із дивовижним фізичним визволенням Ребе Раяца та роз'яснив зміст цих подій як Визволення. Особливу увагу він надав впливу духовних аспектів боротьби зла з добром і тому, як вони втілювалися в матеріальну дію чи відмову від такої дії. На фарбренгені було багато розповідей про особистість Ребе Раяца, про його діяльність зі збереження єврейства, безкомпромісну боротьбу з радянським режимом, а також було розказано багато історії та майс, багато співали хасидських нігунім.