Європейський Парламент 21 січня прийняв одразу три резолюції з прав людини.
У своїй резолюції щодо Єгипту і Малайзії Європарламент висловив занепокоєння з приводу недавніх нападів на християн-коптів в Єгипті і вітає зусилля з виявлення ініціаторів нападу, здійсненого 6 січня цього року, цілеспрямованого розстрілу семи осіб: шести коптських християн і одного поліцейського.
Європарламент закликав єгипетський Уряд забезпечити безпеку і фізичну недоторканність коптських християн і представників інших релігійних меншин у країні. Слід зазначити, що коптські християни складають близько 10% населення Єгипту (близько 6 млн. чоловік).
Депутати Європарламенту також висловили занепокоєння з приводу недавніх нападів на Церкви та місця поклоніння християн у Малайзії. Напруженість у країні виникла 31 грудня 2009 року, коли Верховний суд Малайзії постановив, що малайзійські християни мають конституційне право на використання слова "Аллах" для позначення Бога, і що це слово не є ексклюзивним лише для ісламу.
Європарламентарі закликають малайзійську владу поважати це рішення суду і забезпечити особисту безпеку та фізичну недоторканність осіб, які практикують свою релігію, та вжити належних заходів для захисту церковних будівель та інших місць поклоніння.
Вони також закликають Раду, Комісію та Верховного Представника Союзу у закордонних справах і політики безпеки звернути особливу увагу на становище релігійних меншин, у тому числі християнських громад.
Необхідність втручання суду в це питання в Малайзії виникла внаслідок того, що у малайзійській мові відсутнє окреме слово зі значенням «Бог». Саме з цієї причини в існуючому перекладі Біблії малайзійською мовою для позначення особистості Бога використовується слово «Аллах», проти чого виступили представники мусульманської громадськості.