Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення на користь Болгарської Православної старостильницької Церкви (БПСЦ), яку офіційний Болгарський Патріархат вважає "розкольницькою".
Про це повідомляє Портал «Credo.Press» з посиланням на Архиєрейський Синод БПСЦ.
ЄСПЛ прийняв вердикт за позовом Церкви від 2013 року, коли БПСЦ поскаржилася на відмову судових інстанцій Болгарії зобов'язати владу провести державну реєстрацію Церкви - з тим, щоби вона отримала статус «зареєстрованого віросповідання».
ЄСПЛ зобов'язав уряд внести зміни в закон «Про віросповідання» і зареєструвати БПСЦ.
Синод заявив у зв'язку з цим про відновлення справи про реєстрацію в Софійському міському суді.
У Болгарії діє ще ряд "альтернативних" православних груп, які не визнають офіційний Патріархат. Це, зокрема, Православна всеболгарская архиєпископія; Східна Православна Апостольська Церква; Православна Церква в Болгарії; Болгарська Східноправославна Церква; Ортодоксальна Церква; Православна Християнська Церква; Єдина Свята Соборна і Апостольська Церква; Незалежна Православна Церква.
Всім цим групам влада країни відмовила в реєстрації зі схожим обґрунтуванням: єдиним представником "традиційної" релігії в Болгарії - східного православ'я - є, на їхню думку, Болгарський Патріархат.
Закон Болгарії забороняє іншим Церквам використовувати слово «православна» в своєму найменуванні, оскільки цього досить, щоб, з точки зору болгарського судна, назви різних організацій були "ідентичними". На думку суддів Софійського міського суду, якщо ці Церкви мають переконання, "ідентичні переконанням БПЦ", то вони не мають права на існування.