• Головна
  • Новини
  • ЮНЕСКО включило до Всесвітньої спадщини резиденцію митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації...

ЮНЕСКО включило до Всесвітньої спадщини резиденцію митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації

29.06.2011, 11:57
ЮНЕСКО включило до Всесвітньої спадщини резиденцію митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації - фото 1
Зведена в 1864-82гг. за проектом чеського архітектора Йозефа Главки, резиденція представляє органічне поєднання архітектурних стилів.

Resudenciya-Mutropolutiv.jpgНа засіданні 35-ї сесії Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яке відбулося 28 червня 2011 року резиденцію митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації включили до переліку пам’яток всесвітньої спадщини.

Зведена в 1864-82гг. за проектом чеського архітектора Йозефа Главки, резиденція представляє органічне поєднання архітектурних стилів. Об'єкт включає духовну семінарію і монастир і є видатним прикладом історичної архітектури 19-го століття. Домінантою Семінарського корпусу є хрестоподібна в плані церква, увінчана куполом. Її оточують парк і сад з рідкісними породами дерев. Ансамбль втілює архітектурні та культурні впливи багатьох епох, починаючи з Візантійського періоду, і відображає впливовість Православної церкви за часів правління Габсбургів, символізуючи політику релігійної терпимості Австро-Угорської імперії.

Як інформує сайт Богословського відділення УПЦ КП, сьогодні у резиденції митрополитів Православної церкви Буковини і Далмації розміщується Центральний корпус ЧНУ ім.Ю.Федьковича. «Внесення до спадщини ЮНЕСКО створить імідж для нашого університету і привабить туристів, – зазначив ректор. – Ми ж, зі свого боку, повинні облаштувати для туристів усі зручності: обладнати стоянки для транспорту, місця для харчування, сувенірні магазини. Плануємо перенести господарський двір за корпусом №4 в інше місце, а там створити туристичний комплекс. Але коли це буде і за які гроші – поки що не знаю.»

До Нового року також планується перенести з центрального корпусу до нового №8 по вулиці Рівненській факультет іноземних мов та педагогічний факультет. У резиденція розташуються музеї університету, виставкові зали.

Наразі Україна у ньому представлена п'ятьма об’єктами. Зокрема, до списку входять Софія Київська, Києво-Печерська лавра та історичний центр Львова.