З бібліотек Івано-Франківська вилучать книжку про одностатеві стосунки дівчат

З бібліотек Івано-Франківська вилучать книжку про одностатеві стосунки дівчат - фото 1
Із бібліотек Івано-Франківщини вилучать усі примірники книжки-коміксу «Принцеса + принцеса: довго і щасливо», у яких описуються стосунки між двома дівчатами.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Йдеться про 46 примірників, що були закуплені в бібліотеки коштом держбюджету. Рішення про вилучення цієї книжки прийняла Івано-Франківська облдержадміністрація після звернення представників християнських спільнот міста та обласної організації об’єднання «Просвіта».

Про вилучення з бібліотек книжки «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» під час засідання депутатської комісії з питань культури у четвер, 1 липня, заявила заступниця начальника управління культури Івано-Франківської ОДА Мирослава Корнелюк.

«Нам надійшов лист щодо книги «Принцеса+принцеса». Ми вже знаємо скільки примірників є в наших бібліотеках. Ми справді їх розповсюдили по всіх бібліотеках, не багато – по одній, по дві в кожній [бібліотеці]. Зараз ми вилучаємо ці книги. Ми відреагували на лист», – повідомила Мирослава Корнелюк.

Підставою для вилучення книжок, за її словами, стали звернення від представників християнських спільнот Івано-Франківська та від заступника голови обласного об’єднання «Просвіта» Михайла Січки. В обох зверненнях вказувалося, що книжка «Принцеса + принцеса» підриває інститут сім'ї в Україні.

Закупівлю книжки-коміксу «Принцеса + принцеса» провели ще на початку року. Усього Міністерство культури України та Український інститут книги придбали 1240 примірників цієї книги. Книга рекомендована для дітей від п'яти років, у ній описані стосунки між двома дівчатами, які завершуються їхнім весіллям.

У коментарі Михайло Січка заявив, що вважає, що цю книжку закупили не через художню цінність, а через те, що вона пропагує нетрадиційні стосунки.

«Книжку закуповують не через те, що вона має велику художню цінність, а якраз пропагує щось нетрадиційне. Тому ми проти того, щоб таку книжку за державний кошт розповсюджували у бібліотеках. Такі книжки провокують конфлікт у суспільстві. Я проти того, щоб за державні кошти провокувати конфлікт. На мою думку, держава інше мала б пропагувати, і коли купують такі книжки, мають порадитись із громадськістю», – каже Михайло Січка.

Нагадаємо, Міністерство культури України та Державна установа «Український інститут книги» придбали 1240 примірників книги «Принцеса+принцеса: довго і щасливо» (автор О’Нілл Кейт, 2019 р.), яка видана у вигляді коміксу на тему ЛГБТ-стосунків.

З бібліотек Івано-Франківська вилучать книжку про одностатеві стосунки дівчат - фото 75112
З бібліотек Івано-Франківська вилучать книжку про одностатеві стосунки дівчат - фото 75113